Trwa Ostróda Cup 2018, na razie polskie ekipy dominują w turnieju

2018-06-02 07:36:29 (ost. akt: 2018-06-02 13:11:17)
Młodzi piłkarze przy włączonych jupiterach kończyli piątkową sesję gier grupowych 5. Ostróda Cup

Młodzi piłkarze przy włączonych jupiterach kończyli piątkową sesję gier grupowych 5. Ostróda Cup

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Znicz Pruszków i Jagiellonia Białystok to jedyne zespoły, które zdobyły komplet punktów w pierwszej fazie gier grupowych turnieju piłkarskiego U-12 Ostróda Cup. W sobotę o godz. 9 na stadionie miejskim w Ostródzie ruszy druga seria gier grupowych.
W ostródzkim amfiteatrze oficjalnie otwarty został 5. turniej piłkarski U-12 Ostróda Cup. Tam odbyła się prezentacja uczestników, którzy podczas losowania dowiedzieli się z kim zagrają w pierwszej fazie zmagań grupowych. Piątkowe mecze w grupach były swego rodzaju rozgrzewką, ponieważ decydowały jedynie o tym kto z kim spotka się w sobotniej sesji porannej, której walka będzie toczyła się o prawo gry w Lidze Mistrzów (miejsca 1-8) podczas sobotniej sesji popołudniowej.

Pierwszą bramkę w turnieju zdobyli piłkarze Zagłębia Lubin, a akcja była godna kamery: zawodnik miedziowych miał rywala przed sobą, minął go „ruletą” niczym kiedyś Zinedine Zidane i strzelił w okienko. Tak efektownie otwarta została część sportowa 5. Ostróda Cup. W pierwszej fazie gier grupowych najlepiej spisali się piłkarze Znicza Pruszków, wygrali grupę A bez straty punktu i bramki. Byli lepsi od Liverpool FC, Wisły Płocki i Drukarza Warszawa.

Punktów w grupie C nie stracili też piłkarze Jagiellonii Białystok. Białostoczanie pokonali SEMP-a Warszawa, West Bromwich Albion i Kosę Konstancin.
Bardzo ciekawa była rywalizacja w grupie B, gdzie los skojarzył dwie ekipy z Dolnego Śląska – Zagłębie i FC Wrocław Academy. Młodzi lubinianie strzelili najwięcej goli w pierwszej fazie, ale nie wygrali grupy. W ostatnim meczu grupowym przegrali (0:1) z rówieśnikami z Wrocławia.

Najskromniejszy dorobek bramkowy miał zwycięzca grupy D Karpaty Lwów. Piłkarze z Ukrainy po 1:0 wygrali dwa pierwsze mecze z GTS Pruszcz Gdański i Lechią Gdańsk i na koniec przegrali 1:2 z AP Ostróda.

W pierwszej fazie punktowały wszystkie ostródzkie zespoły. W grupie D cztery punkty wywalczyła AP Ostróda, a występujący w grupie B piłkarze Sokoła po remisie 1:1 z Bukovyną Czeniowce zdobyli jeden punkt.

Podział na grupy w sobotniej sesji porannej, grupa A: Znicz Pruszków, Zagłębie Lubin, West Bromwich Albion, GTS Pruszcz Gdański; grupa B: FC Wrocław Academy, SEMP Warszawa, AP Ostróda, Drukarz Warszawa; grupa C: Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Wisła Płock, Sokół Ostróda; grupa D: Kapraty Lwów, Liverpool FC, Bokovyna Czerniowce, Kosa Konstancin.

Sobotnia sesja poranna rozpocznie się o godz. 9. Po południu (od godz. 15) zespoły będą rywalizowały w grupach podzielonych na Ligę Mistrzów i Ligę Europy. O godz. 18.30 mecz Trenerzy – Przyjaciele Ostróda Cup. Zapraszamy na stadion przy ul. 3 Maja, wstęp wolny.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5