W piątek startuje 5. edycja turnieju piłkarskiego U-12 Ostróda Cup

2018-05-28 10:56:31 (ost. akt: 2018-05-28 11:11:52)
Feyenoord Rotterdam w tym roku nie wygra Ostróda Cup

Feyenoord Rotterdam w tym roku nie wygra Ostróda Cup

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Szesnaście drużyn, cztery z zagranicy, 88 meczów i wiadomo, że ubiegłoroczny triumfator nie obroni tytułu. W piątek (1 czerwca) rozpoczyna się trzydniowy turniej piłkarski 12-latków Ostróda Cup. Może wreszcie po główne trofeum sięgnie zespół z Polski.
Piłkarskie zmagania 12-latków Ostróda Cup to znana marka w Polsce i Europie. Jeszcze nigdy w dotychczasowej historii głównego trofeum nie zdobyli piłkarze z polskiego klubu. Podczas inauguracyjnego turnieju najlepsza była Borussia Dortmund, w kolejnych dwóch 1. miejsce zajmowali piłkarze West Bromwich Albion, a przed rokiem bezkonkurencyjny był Feyenoord Rotterdam. Na kilka dni przed startem 5. edycji Ostróda Cup jedno jest pewne - tytułu nie obronią Holendrzy, ponieważ zabraknie ich w tym roku na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie.

— Dla to wielka radość, że Ostróda Cup cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczestników. — mówi Maciej Czerkawski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które organizuje turniej. — W tym roku kandydatów było tak wielu, że musieliśmy rozegrać kwalifikacje do turnieju głównego. Fajnie, że udaje nam się gościć dobre zespoły z zagranicy, bo to szansa dla ekip z Polski do rywalizacji z rówieśnikami z innych krajów. Przyjeżdżają też do nas czołowe krajowe akademie piłkarskie. W tym roku zespoły angielskie zapowiedziały walkę o tytuł. Zatem od piątku 1 czerwca do niedzieli 3 czerwca zapraszamy na stadion przy 3 Maja, bo na czterech boiskach będzie wiele się działo.

Podczas trzydniowej rywalizacji Ostróda Cup 2018 rozegranych zostanie aż 88 spotkań. Prawdziwy maraton młodych piłkarzy czeka w drugim dniu turnieju, kiedy rozegrają 48 meczów.

Na oficjalne rozpoczęcie turnieju zapraszamy w piątek o godz. 15.30 do amfiteatru nad Jeziorem Drwęckim.

- Tam odbędzie się prezentacja uczestników i dokonamy losowania czterech grup, w których zespoły spotkają się w pierwszej fazie turniejowych zmagań – dodaje dyrektor Czerkawski.

W piątkowe popołudnie 12-latkowie rozpoczną zmagania o godz. 17. Mecze rozgrywane będą na czterech boiskach. Dzień później zawodników czekają dwie sesje gier grupowych (poranna w godz. 9-12 i popołudniowa w godz. 15-18). Sobotnie gry zakończy mecz pokazowy Trenerzy – Przyjaciele Ostróda Cup (godz. 18.20). W niedzielę (03.06) gry o miejsca rozpoczną się od godz. 9.30.

W turnieju Ostróda Cup 2018 wystąpią: Liverpool FC, West Bromwich Albion, Karpaty Lwów, Bukowyna Czerniowce, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Drukarz Warszawa, FC Wrocław Academy, Kosa Konstancin, Lechia Gdańsk, Znicz Pruszków, SEMP Warszawa, GTS Pruszcz Gdański, Sokół Ostróda, AP Ostróda.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5