Klasy maturalne pożegnały mury ostródzkiego "Bażyniaka"

2018-04-30 10:46:08 (ost. akt: 2018-04-30 10:50:34)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Tegoroczni maturzyści świętowali zakończenie roku szkolnego w piątek 27 kwietna 2018r. Teraz mają jeszcze parę dni na powtórkę materiału przed rozpoczynającymi się 4 maja egzaminami maturalnymi.
Dla maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie piątek był ostatnim dniem ich licealnej przygody.
Jak co roku podczas uroczystej gali wręczono uczniom z najlepszymi średnimi ocen świadectwa z tzw. czerwonym paskiem i nagrody za bardzo wysokie wyniki w nauce.

Ale nauczyciele docenili także inne umiejętności swoich podopiecznych. Gratulowano i dziękowano im między innymi za osiągnięcia sportowe, działalność w chórze szkolnym, pracę w bibliotece szkolnej czy Teatrze „Bażyniak”.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli nie tylko tegoroczni absolwenci, ale również, rodzice i nauczyciele, dla których popłynęły podziękowania za trud pracy i przygotowań do egzaminu przez 3 lata a dla abiturientów, życzenia powodzenia na maturze. Już 4 maja młodzież ponownie odwiedzi szkolne mury, wtedy rozpocznie się maturalny maraton.

Życzymy Wam drodzy absolwenci by każdy Wasz kolejny dzień począwszy od dziś obfitował w radość, byście byli gotowi przyjmować cenne lekcje, jakich udzieli Wam życie, by przyjaciele, jakich poznaliście w latach licealnych pozostali z Wami na zawsze, byście mogli zrealizować wszystkie plany, jakie ułożyliście dotychczas i jakie dopiero ułożycie oraz by przyszła matura otworzyła Wam kolejne drzwi do osiągnięcia wyznaczonego przez Was celu.

I już trochę wakacyjnie - życzymy, by słoneczne opiekło Was złoto, by wiatry żywiczne owiały, by wakacyjne przygody i przeżycia ułożyły się w letni, pastelowy pejzaż radości i szczęścia.
Powodzenia !!!
Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5