Klimatyczny blues i jam session w sali kameralnej amfiteatru

2018-04-26 11:27:15 (ost. akt: 2018-04-26 11:28:30)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W sobotę 12 maja w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru przeniesiemy się w świat bluesa. Wystąpią dwa zespoły: Sztof z Ostródy i Blues Time z Warszawy. Po koncercie przewidziane jest jam session.
Sztof to to zespół istniejący od 2011 roku, grający blues-rocka. Muzycy zespołu pochodzą z Ostródy, Olsztyna i Gietrzwałdu.
Skład zespołu tworzą:
Łukasz Piotrowski, Bartosz Żygadło, Tomek Werkowski, Emil Walinowicz, Kuba Zajączkowski

Blues Time to zespół powstały w 2010 roku na Saskiej Kępie w Warszawie, o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, country ballady czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego grania.

Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyświeca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania. Staramy się przybliżać słuchaczom klasycznego, amerykańskiego bluesa w jego czystej formie, odciskając jednak na nim nasz osobisty urok. Gramy spontanicznie i naturalnie, bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów.
Skład zespołu:
Krzysztof „Kompot” Domański – harmonijka
Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, śpiew
Witek Bielski – instrumenty klawiszowe
Piotr Głudkowski – bas
Andrzej Kubacki – perkusja

Wstęp na koncert 10 zł.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5