Dwa zwycięstwa i jedna porażka młodzieży z AP Ostróda [zdjęcia]

2018-04-16 08:26:59(ost. akt: 2018-04-16 08:59:10)
Piłkarze AP Ostróda rozegrali w weekend trzy spotkania

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W ekstraklasie wojewódzkiej juniorów młodszych i I lidze wojewódzkiej młodzików trzy mecze rozegrały drużyny Akademii Piłkarskiej Ostróda. Pierwszy raz wiosną wygrał zespół juniorów. Ze zwycięstwa cieszyła się też ekipa młodzików AP II. Przegrali młodzicy z AP I.
W juniorskiej ekstraklasie wojewódzkiej zmierzyły dwa zespoły, które we wcześniejszych meczach wiosennych ugrały zaledwie po 1 punkcie. AP Ostróda na sztucznej murawie przy 3 Maja podejmował Concordię Elbląg. Najciekawsze rzeczy w tym meczu działy się po przerwie. Wpierw rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Grębocki. Ale w końcu gola za trzy punkty po rzucie rożnym strzelił Adrian Wasiak i juniorzy AP Ostróda wygrali 1:0.

Z pierwszego wiosennego zwycięstwa w I lidze wojewódzkiej młodzików cieszyła się druga drużyna AP. Podopieczni Grzegorza Sobotki podejmowali Iskrę Smykówko. Już po pierwszych trzech podaniach "Apka" objęła prowadzenie po trafieniu Bartka Kobylińskiego. Później młodzicy z Ostródy prowadzili 3:0. Trener AP II dokonał zmian i szybko zrobiło się 3:2. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną AP II 4:2 (gole dla AP II: Kobyliński, Kacper Legęza, samobójczy i Kacper Szymański).

Nie powiodło się natomiast AP I Ostróda, która podejmowała Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Podopieczni Piotra Garnusza stracili bramkę w pierwszej połowie, nie zdołali odrobić strat i przegrali 0:1.

We wtorek (17.04) na boisku przy ul. Plebiscytowej w meczu ekstraklasy wojewódzkiej trampkarzy AP Ostróda zmierzy się z Jeziorakiem Iława. Początek meczu o godz. 17.