SEMP Warszawa wygrał eliminacje do czerwcowego turnieju Ostróda Cup [zdjęcia]

2018-04-16 06:50:00 (ost. akt: 2018-04-15 22:49:40)
Dziesięć drużyn wystartowało w niedzielnym turnieju eliminacyjnym do Ostróda Cup 2018

Dziesięć drużyn wystartowało w niedzielnym turnieju eliminacyjnym do Ostróda Cup 2018

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwszy raz w pięcioletniej historii piłkarskiego turnieju 12-latków Ostróda Cup rozegrane zostały eliminacje. Podczas zmagań o jedno miejsce uprawniające do występu w Ostróda Cup 2018 najlepiej spisali się piłkarze drużyny SEMP Warszawa.
Borussia Dortmund, dwukrotnie West Bromwich Albion i Feyenoord Rotterdam to dotychczasowi triumfatorzy czterech wcześniejszych edycji Ostróda Cup. W tej chwili jest to największy i najsilniej obsadzony w Polsce turnieju dla chłopców U-12.

W tym roku (1-3 czerwca) podczas 5. edycji nie będzie inaczej wśród szesnastu uczestników na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie zagrają m.in. FC Liverpool, WBA czy Karpaty Lwów. Ponadto wystąpią piłkarze z czołowych polskich akademii piłkarskich. Po raz pierwszy na Ostróda Cup pojawią się 12-latkowie z Zagłębia Lubin.

Chętnych do występu w czerwcowym turnieju było tak wielu, że organizatorzy - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - pierwszy raz zorganizowali turniej eliminacyjny. Na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja wystartowało w nim dziesięć zespołów. Najlepiej w całodniowej rywalizacji spisały się drużyny z Mazowsza i Pomorza. Pomo fazie grupowej w półfinałach spotkały się Junior Radom 2006 z GTS Pruszcz Gdański, a w drugim meczu Marcovia Marki z SEMP-em Warszawa. Oba półfinałowe pojedynki rozstrzygnęły się po rzutach karnych, które wygrali piłkarze GTC i SEMP.

W meczu o 3. miejsce radomski Junior 2:0 pokonał Marcovię,. Zaś w pojedynku o 1. miejsce i awans oraz udział bez wpisowego w Ostróda Cup 2018 wygrał warszawski SEMP, który 2:0 pokonał GTC Pruszcz Gdański.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5