Zapisy na memoriałową dychę podczas 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych

2018-04-15 09:15:15 (ost. akt: 2018-04-14 10:34:33)
Do 7 maja trwają zapisy internetowe do memoriałowego biegu im. Zdzisława Krzyszkowiaka na 10 km

Do 7 maja trwają zapisy internetowe do memoriałowego biegu im. Zdzisława Krzyszkowiaka na 10 km

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Czasu coraz mnie, a chętnych przybywa. Przed weekendem 25 biegaczy zapisało się do biegu memoriałowego na 10 km podczas 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych. Do 7 maja zapisy są tańsze, ponieważ startowe to tylko 30 zł. Zatem pośpiech zalecany, bo limit miejsc to 150 osób.
Tego jeszcze nie było na Ostródzkich Biegach Ulicznych. W tym roku zadebiutuje ostródzka dycha, będzie to główny bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Zmagania biegaczy odbędą się w sobotę 12 maja. Zainteresowanie mogą zapisywać się do biegu na stronach www.ocsir.pl lub superczas.pl.

Centralnym miejscem rywalizacji biegaczy będzie stadion lekkoatletyczny przy ul. Wyszyńskiego. Bieg na dystansie 10 km odbędzie się na czterech ponaddwukilometrowych pętlach. Memoriałowa dycha zacznie się dwoma pełnymi okrążeniami po stadionowej bieżni, a na trzecim zawodnicy wybiegną na rundę po ulicach Ostródy. Ze stadionu w kierunku ulicy Pieniężnego, następnie skręt w prawo i kilkudziesięciometrowy podbieg, później kilkadziesiąt metrów z górki i skręt w lewo na Pionierską. W odległości ok. kilometra od stadionu skręt w lewo w ulicę Batalionów Chłopskich i podbieg o długości ok. 400 metrów, kolejny zakręt w lewo na Racławicką, do Pieniężnego, kilkadziesiąt metrów w dół do Kościuszki, następnie w prawo, kilkadziesiąt metrów do ul. Wyszyńskiego, znowu z górki do bramy stadionu, okrążenie po bieżni i wybieg na kolejną rundę. Trzy rundy zakończą się okrążeniem po bieżni, a po czwartej rundzie finisz na stadionie o długości ok. 200 metrów. Trasa nie jest łatwo, ale warto się zmierzyć z tym wyzwaniem.

W tym roku na pewno nie będzie kłopotu z policzeniem odpowiedniej liczby okrążeń i profesjonalnym pomiarem czasu. O prawidłowy przebieg podczas biegu memoriałowego zadbają sędziowie PZLA i specjaliści od pomiaru czasu z superczas.pl

Bieg memoriałowy jest najważniejszym wydarzeniem podczas odbywających się tego dnia 28. Ostródzkich Biegów Ulicznych, w których startują uczniowie wszystkich szkół z terenu Ostródy. Organizatorzy biegu memoriałowego, przewidzieli dla wszystkich uczestników pamiątkowe medale, a dla najlepszych nagrody pieniężne: 1. miejsce – 600 zł, 2. miejsce – 400 zł, 3. miejsce – 300 zł. Za zajęcie miejsc 4.-6. w kategoriach kobiet i mężczyzn otrzymają nagrodę pieniężną w kwocie 100zł. Wyróżnione zostaną 3 najlepsze ostródzianki i 3 najlepszych biegaczy z Ostródy.

Limit czasu: 1,5 godz. Opłata startowa: zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 7 maja do godz 23.59 (strony www.ocsir.pl lub superczas.pl) lub do momentu wyczerpania limitu uczestników. Do 7 maja opłata startowa to 30 zł . W tytule przelewu należy wpisać w tytule WPISOWE MEMORIAŁ + dane osoby, która będzie brała udział w biegach, tj. imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. W dniu biegu (godz. 9-11) opłata startowa wyniesie 50 zł wpłata w Biurze Zawodów.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5