Będzie w czym wybierać w regionie w nadchodzący piłkarski weekend

2018-04-13 09:22:18 (ost. akt: 2018-04-13 10:36:24)
Weekendowe wydarzenia piłkarskie rozpoczną się na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie

Weekendowe wydarzenia piłkarskie rozpoczną się na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Lokalni kibice piłkarscy będą mieli w czym wybierać od piątku do niedzieli. Przez najbliższe dni niemal od rana do wieczora będzie można posiedzieć na meczach. W piątkowy wieczór zaczyna Sokół Ostróda, a skończy w niedzielę Płomień w Turznicy.
Piłkarski weekend zaczynamy w piątek (13.04) o godz. 19.45 na stadionie przy ul. 3 Maja. Na ostródzkim pięciotysięczniku w meczu 23. kolejki grupy 1 III ligi piłkarze Sokoła powalczą o komplet punkt z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

Wydaje się, że inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo gospodarzy w piątkowy wieczór nie wchodzi w grę. Nowomieszczanie wiosną w pięciu meczach zdobyli 1 punkt w meczu z ostatnim GKS Wikielec. Sokół natomiast w wiosennych konfrontacjach zgarnął sześć punktów. Zatem liczymy na to, że ostródzianie zwycięsko rozpoczną weekend i w ślad za nimi pójdą inne ekipy z regionu, które w kolejnych dniach będą walczyły o punkty.

W sobotę (14.04) przed trudnym zadaniem w meczu IV ligi staną piłkarze Tęczy Miłomłyn. Wiosną pierwszy raz zagrają na własnym boisku, gdzie podejmą zajmującą 3. miejsce Romintę Gołdap. W rundzie rewanżowej "tęczowi" są bezkompromisowi. Dwa razy wygrali i tyleż samo przegrali. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 16, bilety po 5 zł, do każdej wejściówki niespodzianka.

Również w sobotę, też o godz. 16 pierwszy raz na boisko w Zwierzewie wybiegnie miejscowy Kormoran, występujący w grupie 2 klasy okręgowej. Zwierzewianie w pojedynku z Czarnymi Rudzienice postarają się wywalczyć pierwsze wiosenne punkty.

Dzień później arcyciekawie zapowiada się mecz klasy okręgowej w Turznicy. W niedzielę (15.04) o godz. 16 miejscowy Płomień podejmie liderującego Jezioraka Iława. Iławianie wygrywają wszystko, piłkarze z gminy Ostróda na razie wszystko przegrywają wiosną. Ale różne rzeczy się zdarzają. Kibice muszą liczyć się z trudnościami z zaparkowaniem aut, ponieważ swoje przybycie zapowiedziała 80-osobowa grupa iławskich fanów. W związku z tym więcej też będzie sił policyjnych.

Pozostałe mecze w regionie:
• Piątek
Godz. 16 przy ul. 3 Maja (I liga wojewódzka młodzików) mecz: AP I Ostróda - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

• Sobota
Godz. 11 przy 3 Maja (I liga wojewódzka młodzików) mecz: AP II Ostróda - Iskra Smykówko
Godz. 13 przy 3 Maja (ekstraklasa wojewódzka juniorów młodszych) mecz: AP Ostróda - Concordia Elbląg
Godz. 16 boisko w Ględach, mecz grupy 2 klasy A, Jastrząb Ględy - Piast Wilczęta

• Niedziela
Godz. 14, boisko we Frygnowie, mecz grupy 4 klasy A, Grunwald Gierzwałd - Zamek Kurzętnik2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5