Co wolno na stadionie w Olsztynie, w Ostródzie nie uchodzi płazem

2018-04-10 16:38:34 (ost. akt: 2018-04-10 16:43:59)
W ostatnich dniach kibol z Olsztyna często spotykał się z policjantami

W ostatnich dniach kibol z Olsztyna często spotykał się z policjantami

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Olsztyński kibic przyjechał dwa razy z piłkarskiego reliktu w Olsztynie na najnowocześniejszy na Warmii i Mazurach stadion w Ostródzie i źle się to dla fana piłki kopanej skończyło. Myślał, że jak u siebie będzie mógł bezkarnie rzucać petardy. Został namierzony przez policjantów i zatrzymany. Za swój wybryk odpowie przed sądem.
Kara nawet 5 lat grozi 27-letniemu mieszkańcowi Olsztyna, który dwukrotnie w trakcie ostatnich meczów piłkarskich rozgrywanych w Ostródzie, rzucił na boisko petardę hukowo-błyskową. Kibol nie wiedział chyba, że na stadionie w Ostródzie jest monitoring, który działa. Na widok policjantów mężczyzna próbował uciekać, lecz szybko został zatrzymany. Usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (07.04) podczas meczu Nice I ligi piłkarskiej między drużynami Stomilu Olsztyn i Pogoni Siedlce. W trakcie opuszczania trybun przez kibiców, jeden z mężczyzn rzucił petardę hukowo-błyskową na płytę boiska i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg i już po chwili zatrzymali 27-letniego uciekiniera

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podejrzany jest również za zdarzenie z minionej środy (04.03), kiedy po zakończeniu meczu między drużynami Stomilu Olsztyn i Wigier Suwałki rzucił petardę hukowo-błyskową na płytę boiska.

27-latek usłyszał trzy zarzuty naruszenia przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych, do których się przyznał. Nie potrafił jednak racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5