Uczniowie Bażyniaka "Zakuwali na humanie"

2018-03-22 10:13:21 (ost. akt: 2018-03-22 10:18:35)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Uczniowie z klasy trzeciej humanistycznej z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie pod opieką Pani Iwony Podgórskiej wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez pracowników Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pt. „Zakuwanie na humanie”.
Nauczyciele akademiccy specjalnie dla uczniów klas maturalnych przygotowali warsztaty z analizy dzieł literackich, wykłady z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie z Bażyniaka uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez prof. Zbigniewa Chojnowskiego na temat : problematyki powojennej nowelistyki na przykładzie „Pierwszego kroku w chmurach” oraz rozważań na temat tradycji w poezji Tadeusza Różewicza z dr M. Biolik.

Uczniowie mieli również możliwość poszerzyć swoje kompetencje językowe, uczestnicząc w warsztatach na temat frazeologii prowadzonych przez dr I. Kosek oraz składni zdania złożonego przez dr M. Czerepowicka.

Egzamin maturalny tuż, tuż. Uczniowie zdają sobie sprawę z rangi tego życiowego sprawdzianu i chętnie uczestniczą we wszelkich formach wspierających ich przygotowania do szczęśliwego finału.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5