Piłkarze Terra Powiat wywalczyli puchar starosty ostródzkiego [zdjęcia]

2018-03-12 10:15:09(ost. akt: 2018-03-12 10:34:14)
W turnieju halowym o puchar starosty 2. miejsce zajęła Gmina Dąbrówno (czerwone stroje)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Osiem drużyn wystąpiło w drugim halowym turnieju piłkarskim o puchar starosty ostródzkiego. Na parkiecie hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji najlepiej poradzili sobie piłkarze Terra Powiat, w których składzie występował m.in. starosta Andrzej Wiczkowski.
Reprezentanci kilku miejscowości z powiatu ostródzkiego, a także jedna ekipa z sąsiedniego powiatu działdowskiego stanęło do rywalizacji w 2. Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Ostródzkiego.

Po fazie grupowej wydawało się, że o 1. miejsce i główne trofeum powalczą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie i Terc-Bud Ględy. Drużyny najlepiej przeszły przez pierwszą fazę rozgrywek. Jednak prawdziwy bój rozpoczął się w rywalizacji pucharowej. Przez tę fazę zwycięsko przeszły zespoły Terra Powiat i Gmina Dąbrówno, które spotkały się w finale. W starciu finałowym o jedno trafienie lepsza była Terra, która pokonał Gminę Dąbrówno 1:0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KP PSP Ostróda, w regulaminowym czasie gry zremisowała 1:1 Terc-Bud Ględy, ale lepiej wykonywała rzuty karne, zwyciężając 3;2.

Królem strzelców turnieju został Mateusz Nejman (Terra), a tytuł MVP przyznano Piotrowi Sowie (KP PSP Ostróda).