Kacper Petaś w drugiej rundzie mistrzostw Polski seniorów

2018-03-02 13:24:27(ost. akt: 2018-03-02 15:19:16)
Kacper Petaś wygrał pierwszy mecz i może już szykować się na pojedynek z Tomaszem Lewandowskim

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W Raszkowie rozpoczęły się 86. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. Do turnieju głównego zakwalifikowali się zawodnicy Morlin Ostróda Kacper Petaś i Jacek Barbachowski. Petaś wygrał swój pierwszy mecz, Barbachowski odszedł od stołu pokonany.
Raszków po raz drugi gości najlepszych polskich pingpongistów na Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów. Wśród najlepszych znalazło się dwóch podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego. To młodzieżowiec Jacek Barbachowski i junior Kacper Petaś.

Pierwszy do rywalizacji stanął Petaś (numer 41), który zmierzył się weteranem polskiego ping-ponga Jarosławem Tomickim (nr 24) z BISTS Bielsko Biała. Po czterech setach inauguracyjnej rywalizacji juniora z Ostródy wydawało się, że dwa razy starszy od niego rywal odniesie zwycięstwo. Tomicki prowadził bowiem 3:1 w setach i brakowało jemu tylko jednego żeby awansować do następnej rundy. To jednak nie udało się zawodnikowi z Bielska. W kolejnych setach górą był Petaś, który wygrał cały pojedynek 4:3 (-8, 5, -8, -6, 9, 7, 9).

W następnej rundzie zawodnik ostródzkich Morlin zmierzy się z rozstawionym z numerem 9 Tomaszem Lewandowskim (AZS Politechnika Rzeszów).

Drugi z ostródzian Barbachowski w pierwszej rundzie zmierzył się z innym zawodnikiem BISTS Bielsko Biała Janem Szymczykiem. Pingpongista Morlin przegrał 0:4 (-1, -7, -1, -5).