Siatkarki ostródzkiej SMS pierwszymi mistrzyniami Ostródy

2018-02-28 07:50:45(ost. akt: 2018-02-28 08:12:09)
Zakończył się pierwszy sezon rywalizacji siatkarek o amatorskie mistrzostwo Ostródy

Zakończył się pierwszy sezon rywalizacji siatkarek o amatorskie mistrzostwo Ostródy

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zakończył się pierwszy sezon rywalizacji siatkarskiej ligi kobiet. Historyczne mistrzostwo Ostródy amatorek wywalczyły zawodniczki ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Do ligowej rywalizacji siatkarek zgłosiło się osiem drużyn. Większość to były zespoły z Ostródy uzupełnione siatkarkami z Susza. Trudy sezonu ligowego sprawiły, że w drugiej części rozgrywek z rywalizacji wycofały się zawodniczki z Susza.

Nie miało to jednak większego wpływu na końcową klasyfikację. A rywalizacji siatkarek od początku ton nadawały zawodniczki SMS Ostróda. Już po pierwszej rundzie miały taką przewagę, że były niemal pewne wywalczenia pierwszego mistrzostwa. I tak też się stało, ponieważ po dwóch rundach debiutanckiego sezonu 2017/2018 podopieczne Michała Michalaka z przewagą sześciu punktów zajęły 1. miejsce. Wicemistrzostwo wywalczyła drużyna LO 1, a na 3. miejscu rozgrywki organizowane przez OCSiR zakończyła ekipa Lejdis.

Po zakończeniu ligi wybrane zostały najlepsze zawodniczki każdego zespołu, zostały nimi: Malwina Rychlicka (Lejdis), Aleksandra Czyjak (SMS), Wiktoria Lipka (Rolnik), Patrycja Groszkowska (LO 1), Iwona Kowalczyk (Babeczki), Angelika Sobolewska (Ekonomik). Tytuł MVP ligi siatkarek otrzymała Aleksandra Czyjak (SMS).

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5