Wygrali wszyscy uczestnicy turnieju i odebrali złote medale [zdjęcia]

2018-02-18 11:21:11 (ost. akt: 2018-02-18 11:45:57)
Różne umiejętności piłkarskie, ale miłość do futbolu ogromna

Różne umiejętności piłkarskie, ale miłość do futbolu ogromna

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Na trybunach rozemocjonowani rodzice i dziadkowie. Parkiet hali OCSiR podzielony na dwa boiska, a na nich piłkarze, którym trenerzy musieli wiązać buty. Pod patronatem wójta gminy Ostróda rywalizowali zawodnicy urodzeni w 2011 roku, a nawet młodsi.
Niektórzy już skończyli 7 lat, innym jeszcze brakuje do tego kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Wszyscy jednak lubią grać w piłkę nożną. Dlatego pojawili się w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na ostatnim w tym sezonie zimowym turnieju halowym organizowanym przez Akademię Piłkarską Ostróda.

Na trybunach rodzice i dziadkowie, którym towarzyszyły emocje takie same, a może nawet i większe jak ich pociechom występującym na parkiecie. Tym razem do rywalizacji stanęli piłkarze z rocznika 2011 i młodsi. Niektórzy w ciut za dużych koszulkach, a inni mocno wyrośnięci jak na swój wiek. Wszyscy jednak z wielkim zaangażowaniem w rywalizację wystartowali w turnieju, któremu patronował wójt gminy Ostróda.

- W tym wieku to ma być przede wszystkim zabawa i nauka gry w piłkę - powiedział Piotr Garnusz, wiceprezes AP Ostróda. - Dla tych małych zawodników to okazja do spotkania się i rywalizacji w innym gronie niż na treningach. Dlatego nie było rywalizacji o miejsca, a wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5