Odblask to nie obciach! Policjanci spotkali się z uczniami SP4

2018-02-08 09:53:53 (ost. akt: 2018-02-08 10:10:20)

Autor zdjęcia: Policja

Profilaktyk wraz z policjantem ostródzkiej drogówki odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Z okazji "Dnia Bezpiecznego Internetu" funkcjonariusze omówili również zagrożenia, które dzieci i młodzież napotkać mogą w sieci i przypomnieli, że w internecie nikt nie jest anonimowy.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie odwiedzają dzieci i młodzież z całego powiatu.

We wtorek (6 lutego) profilaktyk wraz z funkcjonariuszem ostródzkiej drogówki spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostródzie.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wytłumaczyli, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe.

Uczniowie dowiedzieli się również, że mimo, że nie są jeszcze kierowcami to również są uczestnikami ruchu drogowego, dlatego muszą pamiętać, że oprócz uprawnień jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mają również obowiązki.

6 lutego przypadał Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie przedstawił uczniom czym jest cyberprzemoc oraz jak się przed nią uchronić. Policjantka tłumaczyła młodzieży, że oni sami, często nieświadomie, mogą nie tylko sprawić innym przykrość ale również za pośrednictwem internetu popełnić czyn karalny.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. asia #2437485 | 37.47.*.* 10 lut 2018 09:16

    piękny i bestia

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Jak skutecznie i łatwo #2436594 | 5.172.*.* 8 lut 2018 17:03

    zachecić polaków do noszenia odblaskowej odziezy.? 1.Sposób .Moda na odblaski nie przymus i obciach.2.Krok drugi.Jak zrobic mode na to ? 3. Tylko idole moga wywołac mode.4.Przykład : Reprezentanci Polskich skoczków zaczynaja nosic odzież z elementami odblaskowymi.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5