Festiwal Nauki czyli uniwersyteckie zajęcia w Bażyniaku

2018-01-17 09:50:48 (ost. akt: 2018-01-17 09:56:22)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

To już tradycja – V Festiwal Nauki za nami. Piątek 12 stycznia 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie był nico inny. W tym dniu odbywał się V Festiwal Nauki – Dzień Otwarty dla Uczelni.
Zaproszenie przyjęło dziewięć uczelni wyższych. Pracownicy naukowi prowadzili zajęcia z młodzieżą liceum
w różnych formach: warsztatowych, wykładu czy pokazu. Uczniowie mogli przekonać się osobiście jak wyglądają zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich ze studentami,
a przecież właśnie bycie studentem jest aspiracją naszych przyszłych absolwentów.

Wiemy, że wybór kierunku studiów to pierwszy krok w dorosłe życie. Od podjętej przez uczniów decyzji zależy w dużej mierze przyszłość na gruncie zawodowym. W jaki sposób wybrać kierunek studiów, który będzie interesujący i jednocześnie zapewni im zatrudnienie po opuszczeniu murów akademickich? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Zdajemy sobie sprawę, że wartościowa informacja jest kluczem do sukcesu – ich sukcesu.

Poza tym uczniowie mogli też poszerzyć swoją wiedzę, gdyż zajęcia akademickie dopasowane były do rozszerzeń, które realizują uczniowie w swoich klasach.
Chcąc zatem pomóc w znalezieniu „własnej ścieżki” i ułatwić zaplanowanie dalszej drogi kształcenia organizujemy takie spotkania z uczelniami „na żywo”.
Mamy nadzieje, że uczelnie, które nas odwiedziły: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Sopocka Szkoła Wyższa w Sopocie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku oraz Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie przybliżyły tematykę i zakres studiów, co z kolei zmotywowało licealistów do wytężonej pracy, aby później móc dołączyć do braci studenckiej.

Tym bardziej, że nasi absolwenci studiują na wszystkich wymienionych uczelniach.
W takim razie życzymy naszym uczniom podjęcia trafnej decyzji, która w przyszłości zaowocuje znalezieniem wymarzonej pracy, w której będą mogli wykorzystać wiedzę zarówno teoretyczną i praktyczną zdobytą w murach ich przyszłej uczelni.
Wszystkim gościom z uczelni dziękujemy za współpracę.
Jolanta Demczuk, Wioletta Ewartowska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5