Fighterzy Gladiusa medalowo zainaugurowali 2018 rok [zdjęcia]

2018-01-16 08:24:53(ost. akt: 2018-01-16 08:40:20)
Ostródzianie w Mińsku Mazowiecki wywalczyli 15 medali

Autor zdjęcia: Archiwum

Zawodnicy Gladiusa Ostróda występem w Otwartych Mistrzostwach Polski Sztuk Walk Federacji World Karate & Kickboxing Sport Federation (WKSF) rozpoczęli sezon startowy 2018. Podczas zawodów w Mińsku Mazowieckim dziewiątka ostródzkich zawodników wywalczyła 15 medali.
W pierwszej części zawodów rozegrane zostały konkurencje techniczne oraz walki semi-contact w których swoją klasę sportową potwierdzili juniorzy Krzesimir Kasza i Jakub Dziliński. Startowali w dwóch kategoriach wzrostowych (swojej do 185 cm i wyższej pow. 185 cm). W obu dotarli do finałów, w których rywalizowali ze sobą. Ostródzianie podzielili się złotymi medalami, wygrywając po jednej konkurencji.

W tej samej formule w kategorii wiekowej kadetów swoje medale wywalczyli Marcin Dolecki (brąz, kat. powyżej 170 cm) oraz Hubert Bursztyka (srebro, kat. powyżej 170 cm). Brązowy medal zdobyła najmłodsza z ekipy, 9-cio letnia Dominika Sobieska (kat. kadet młodszy do 140 cm), srebro Paweł Stachowicz (kadet młodszy, do 145 cm) oraz po jednym złocie Kacper Sobieski (kadet młodszy do 155 cm), Krzysztof Sobociński (kat. dzieci starsze do 145 cm) i Tobiasz Ociepski (kadet młodszy kat pow. 155 cm). Do tego Krzysztof Sobociński wywalczył srebro w konkurencji technicznej walk kalaki.

Później zawodnicy Gladiusa wystartowali w walkach kick-light, w których wywalczyli trzy złote medale. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach okazali się Krzesimir Kasza (junior, kat. do 75kg ), Marcin Dolecki ( junior, kat pow. 80kg ) i Tobiasz Ociepski ( kadet młodszy do 45kg ).