Puchar Kurzej Góry wywalczyli dziewięciolatkowie z Brodnicy [zdjęcia]

2017-12-18 05:35:39(ost. akt: 2017-12-17 23:39:52)
W turnieju halowym o puchar Kurzej Góry wystartowało 10 drużyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Turniejem dla piłkarzy urodzonych w 2008 roku i młodszych rozpoczął się cykl halowych imprez organizowanych przez Akademię Piłkarską Ostróda. Pierwsze zawody o puchar Kurzej Góry wygrali mali piłkarze Gola Brodnica.
Dziewięciolatkowie są dopiero na początku swojej piłkarskiej drogi, zatem umiejętności jeszcze pozostawiają wiele do życzenia. Za to wszyscy serca do walki mają ogromne. Jednak na tym poziomie wystarczy ciut lepsze wyszkolenie i to robi różnicę.

Podczas turnieju Kurza Góra Cup w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji swoich rówieśników umiejętnościami, bo zapewne nie wzrostem (niektórzy zawodnicy mieli koszulki prawie do kolan), przewyższali zawodnicy z Brodnicy. Piłkarze Gola od początku dominowali na parkiecie OCSiR-u i zasłużenie wywalczyli 1. miejsce i główne trofeum. W pojedynku finałowym zawodnicy z Brodnicy okazali się lepsi od DKS Dobre Miasto. Na 3. miejscu turniej zakończyli podopieczni Radosława Teliszewskiego z AP I Ostróda.

Na 8. pozycji rywalizację zakończyła druga drużyna ostródzkiej "Apki", a na 9. miejscu w Ostródzie sklasyfikowany został Kaczkan Huragan Morąg.

Najlepszym bramkarzem turnieju Kurza Góra Cup został Oskar Wypych (AP I Ostróda). Najlepszym zawodnikiem AP I wybrano Kacpra Smolińskiego, w AP II Antoniego Wojciechowskiego, zaś w Kaczkanie Huraganie Dominika Skórkę.