„Przyroda w terenie” czyli wycieczka uczniów ostródzkiego "Bażyniaka"

2017-12-04 14:21:20 (ost. akt: 2017-12-04 12:26:30)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

24 listopada klasa humanistyczna II B Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie wraz z nauczycielką przyrody Wiolettą Ewartowską oraz wychowawcą Marcinem Kiszko wybrała się na wycieczkę do Olsztyna. Wyjazd zorganizowany był przez cztery uczennice, w ramach projektu na lekcje przyrody.
Pierwszym punktem programu było Muzeum Przyrody w Olsztynie. Grupa samodzielnie zwiedziła muzeum, a następnie wysłuchała lekcji na temat zwierząt żyjących w naszym regionie i wzięła udział w zabawie edukacyjnej Tropiciele.

Kolejnym punktem programu była wizyta w olsztyńskim zamku, gdzie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. Wysłuchaliśmy wykładu „ Człowiek wobec sztuki - po co nam rzeźby i obrazy?”. Następnie zwiedzaliśmy z przewodnikiem zamek poznając historię Warmii i Mazur oraz życiorys Mikołaja Kopernika, który pełnił w olsztyńskim zamku obowiązki administratora dóbr wspólnych warmińskiej kapituły katedralnej.

Na koniec grupa udała się do kina na film ”Cicha noc”, który zmusza odbiorców do refleksji i wywołuje wiele sprzecznych emocji.
Po seansie w dobrych humorach wróciliśmy do swoich domów i obowiązków szkolnych.
Kamila Wiśniewska


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5