Młodzież zdobywała doświadczenie zawodowe w Hiszpanii [zdjęcia]

2017-10-27 07:32:04 (ost. akt: 2017-10-27 07:47:40)
Uczestnicy projektu na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymali certyfikaty Europass Mobility

Uczestnicy projektu na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymali certyfikaty Europass Mobility

Autor zdjęcia: Archiwum

Uczestnicy projektu „Inwestycja w przyszłość 3” zakończyli trzytygodniowy staż zawodowy w hiszpańskiej Ubedzie. Podopieczni Hufca Pracy w Ostródzie oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie doskonalili swoje umiejętności zawodowe pod okiem hiszpańskich pracodawców.
Mimo początkowych trudności związanych z potrzebą znajomości fachowego języka, uczestnicy dzięki ogromnemu zaangażowaniu i motywacji szybko przyswoili słownictwo i z każdym dniem radzili sobie coraz lepiej. Motywacja do nauki i zapał jakim wykazywała się młodzież znalazły uznanie wśród pracodawców i współpracowników.

Podjęcie pracy w miejscowych salonach fryzjerskich, restauracjach, zakładach mechaniki oraz sklepach pozwoliło uczestnikom na podniesienie poziomu swoich obecnych kompetencji zawodowych oraz bezpośrednie poznanie specyfiki wykonywania zadań właściwych dla swojego zawodu w innej części Europy. Ponadto codzienna praca w odmiennym środowisku kulturowym pozytywnie wpłynęła na poziom kompetencji językowych i społecznych młodzieży.

Podczas pobytu w Hiszpanii młodzież nie tylko zdobyła nowe kompetencje zawodowe, ale poznała również kuchnię, kulturę i zabytki regionu Andaluzji. W jej zrozumieniu i poznaniu z pewnością pomogły organizowane aktywności kulturowe takie jak wieczór tapas, wizyta w tłoczni oliwy z oliwek, czy wycieczki do wpisanej na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO średniowiecznej Baezy, czy też miasta Sevilli. Możliwość poznania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i sam pobyt za granicą z pewnością zaprocentuje w przyszłości, ułatwiając młodzieży wejście zarówno na lokalny, jak i europejski rynek pracy. Każdy z uczestników projektu na potwierdzenie zdobytych umiejętności otrzymał certyfikat Europass Mobility, uznawany na terenie całej Unii Europejskiej.

Staż był realizowany w ramach projektu „Inwestycja w przyszłość 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Erasmus +.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5