Polskie piłkarki zwycięsko zakończyły zgrupowanie w Ostródzie

2017-10-24 07:53:44(ost. akt: 2017-10-24 07:58:31)
W meczu z Grecją Polki wygrały 3:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Drugie spotkanie polskiej reprezentacji kobiet na stadionie miejskim w Ostródzie obejrzało ponad dwa tysiąc kibiców. Polskie piłkarki pewnie pokonały drużynę Grecji. Podczas ostródzkiego zgrupowania Polki wygrały dwa mecze towarzyskie.
W porównaniu do pierwszego meczu z Estonią, który zakończył się zwycięstwem Polek 6:0, trener Miłosz Stępiński na Grecję od pierwszych minut wystawił optymalny skład. Tymczasem, nie licząc strzału z rzutu wolnego biało-czerwonych, pierwsze zagrożenie pod bramką stworzyły Greczynki. W 16. min wyszły szybką kontrą i pierwszy raz do interwencji zmusiły Katarzynę Kiedrzynek. Polska bramkarka skutecznie skróciła kąt i piłkarka Grecji strzeliła niecelnie obok drugiego słupka polskiej bramki.

Był to jedyny wypad Greczynek. Wcześniej i później na murawie przy ul. 3 Maja dominowały wybranki trenera Stępińskiego. W 30. min Polki zamknęły rywalki w ich polu karnym, Ewelina Kamczyk dośrodkowała na 6 metr i Paulina Dudek efektowną główką otworzyła wynik spotkania.

Na kolejnego gola biało-czerwonych kibice czekali do 58. min. Wtedy w roli asystentki wystąpiła Ewa Pajor, która podała do Eweliny Kamczyk, a ta z pomocą poprzeczki podwyższyła prowadzenie. Wynik spotkania na 3:0 ustaliła Nikol Kaletka, po niepełna 12 minutach obecności na boisku wpisała się na listę strzelców.

POLSKA – GRECJA 3:0 (1:0)
1:0 - Dudek (30), 2:0 - Kamczyk (58), 3:0 - Kaletka (74)
POLSKA: Kiedrzynek – Sałata (46 Chudzik), Siwińska, Guściora, Kamczyk, Dudek, Zdunek (46 Grabowska), Balcerzak (80 Grad), Daleszczyk (65 Kaletka), Winczo (65 Matuschewski), Pajor (83 Ratajczyk).