Tylko cztery punkty naszych piłkarzy w czterech klasach rozgrywkowych

2017-10-16 08:09:12(ost. akt: 2017-10-16 08:36:55)
W meczu grupy 2 klasy A LKS Tyrowo w Wilczętach zremisował z Piastem

Autor zdjęcia: LKS Tyrowo

Nasi piłkarze w III, IV lidze i klasie okręgowej w weekend nie zdobyli punktu. Szóstymi porażkami w sezonie zakończyły się ligowe występy Sokoła Ostróda i Tęczy Miłomłyn. Cztery punkty w rozgrywkach klasy A zdobyły drużyny LKS Tyrowo i Grunwaldu Gierzwałd.
Występujący w III lidze ostródzki Sokół w 12. kolejce spotkań na wyjeździe rywalizował trzecią w tabeli Lechią Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Sławomira Majaka stoczyli wyrównany bój, ale nie zdobyli punktu. Tradycyjnie "przysnęli" trochę na początku drugiej połowy, kiedy stracili jedynego gola. Była to szósta ligowa porażka Sokoła w tym sezonie.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Sokół Ostróda 1:0 (0:0)
1:0 - (46)

Po raz szósty w IV lidze przegrali piłkarze Tęczy Miłomłyn. W 11. kolejce beniaminek z Miłomłyna gościł u swojej imienniczki w Biskupcu. Goście sprawiali wrażenie jakby średnio byli zainteresowani grą i zostali za to ukarani.
- W naszym wykonaniu ten mecz się po prostu odbył, można go odnotować w statystykach i tyle, zasłużenie przegraliśmy – skomentował Paweł Oliwa, trener Tęczy Miłomłyn.

Tęcza Biskupiec – Tęcza Miłomłyn 3:0 (2:0)
1:0, (22), 2:0 - 45), 3:0 – Bogdaniuk (74)

11. kolejka spotkań słaba była też w wykonaniu reprezentantów gminy Ostróda występujących w klasie okręgowej. Surową lekcję piłki nożnej na wyjeździe dostali piłkarze Płomienia Turznica. Beniaminek aż 0:8 przegrał z Delfinem Rybno. Natomiast Kormoran Zwierzewo grał Radomnie z Radomniakiem i po 50 minutach gry prowadzili 2:1 po gola Dawida Sokołowskiego i Daniela Prejsa. Później jednak zwierzewianie zapomnieli o grze obronnej, stracili trzy bramki i wyjechali z Radomna z niczym.

W klasie A w grupie 2 z dużych opresji wyszli wiceliderzy z Tyrowa. LKS w wyjazdowym meczu z Piastem Wilczęta do przerwy przegrywał 1:3. Jednak w drugiej połowie goście przystosowali się do wysokiej i nierównej murawy, a dwa dni przed urodzinami prezent sobie zrobił Michał Rutkowski, który zdobył dwie bramki i uratował remis 3:3. Nie poszło Jastrzębiowi Ględy, który 0:7 przegrał z Polonia Markusy. W grupie 3 dziewiąty mecz przegrał (0:2) Warmiak Łukta, tym razem lepszy był GKS Gietrzwałd. Jedyne zwycięstwo spośród naszych ekip odniósł występujący w grupie 4 Grunwald Gierzwałd, który 3:1 pokonał KS Mroczno.