Weekend bardziej zwycięski w okręgówce oraz klasach A i B

2017-09-11 10:39:18 (ost. akt: 2017-09-11 10:44:17)
W Turznicy piłkarze Płomienia pięć razy cieszyli po zdobytych golach

W Turznicy piłkarze Płomienia pięć razy cieszyli po zdobytych golach

Autor zdjęcia: Archiwum Płomień Turznica

Pięć zwycięstw i trzy porażki, to dorobek naszych drużyn piłkarskich występujących w klasach okręgowej, A i B. Po trzy punkty sięgnęli piłkarze Kormorana Zwierzewo, Płomienia Turznica, LKS Tyrowo, Jastrząb Ględy i Iskra Smykówko.
W 6. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej do Zwierzewa na mecz z Kormoranem przyjechała Osa Ząborowo. Gospodarze, a raczej sędzia asystent, zaczęli słabo. Boczny arbiter nie zauważył kilkumetrowego spalonego i z tego goście objęli prowadzenie.

- Później już wszystko wróciło do normy, kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku i tylko szkoda, że odpuściliśmy w końcówce – powiedział Krzysztof Lipiński z Kormorana.

Rzeczywiście były to złe dobrego początki, bo po dwóch trafieniach Krystiana Lipińskiego, Rafała Farasiewicza i Wojciecha Felki zwierzewianie wygrali mecz.

Kormoran Zwierzewo – Osa Ząbrowo 5:2 (2:1)

Niezdobyta pozostaje twierdza w Turznicy. Tam miejscowy Płomień na razie wygrał trzy spotkania i jedno zremisował. Niegościnni turzniczanie w niedzielę na własnym terenie „wypunktowali” Czarnych Rudzienice. Kwadrans przed końcem Płomień prowadził aż 5:0 (a można było więcej) i niepotrzebnie dał sobie na luz, bo w końcówce stracił dwie bramki. W ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisali się: Adrian Sadowski 2, Michał Krawczyk, Łukasz Świgoń, Grzegorz Brodziński.

Płomień Turznica – Czarni Rudzienice 5:2 (2:0)

W grupie 2 klasy A lider jest z Tyrowa. LKS na własnym boisku nie dał żadnych szans piłkarzom rezerw Zatoki Braniewo. Po dwóch trafieniach Adriana Gęstwickiego i jednym Jakuba Bojarowskiego tyrowianie wygrali 3:0. Drugie w tym sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze Jastrzębia Ględy. Zespół z gminy Łukta wygrał (2:1) na wyjeździe z Barkasem Tolkmicko.

Nie popisał się natomiast drugi reprezentant gminy Łukty Warmiak. Występujący w grupie 3 „Warmiacy” trzymają formę, bo czwarty raz zeszli pokonani z boiska. Tym razem na własnym boisku przegrali (2:5) z Błękitnymi Koroną Klewki.

A w grupie 4 Grunwald Gierzwałd nie dał rady na wyjeździe Gminie Kozłowo. Gospodarze wygrali 2:0.

Na najniższym poziomie piłkarskim czyli w klasie B reprezentanci gminy Ostróda zagrali w kratkę. W grupie 4 ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Iskry Smykówko, którzy u siebie wygrali (3:1) z Jordanem Kazanice. Na własnym terenie grali też piłkarze Mewy Smykowo, którzy przegrali 1:2 z LZS Fijewo.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5