Najbardziej wytrzymały zrobił 9 rund wokół jeziora Sajmino

2017-09-05 15:12:48(ost. akt: 2017-09-05 15:25:41)

Autor zdjęcia: Policja

W sobotę (02.09.) na plaży miejskiej w Ostródzie odbyły się pierwsze policyjne zawody w biegach wytrzymałościowo-przełajowych o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie.
Zawody były skierowane zarówno do funkcjonariuszy, jak i pracowników cywilnych pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Wzięło w nich udział 13 policjantów z naszego powiatu, którzy podjęli między sobą sportową rywalizację. Pomimo trudnych warunków pogodowych wszyscy, którzy się wcześniej zgłosili, podjęli wyzwanie. Poziom sportowy był bardzo wysoki. Bieg został rozegrany wokół jeziora Sajmino. Czas jaki mieli zawodnicy to 150 minut. Wygrał ten, kto w regulaminowym czasie przebiegł największą liczbę kółek wokół jeziora.

Najlepszym zawodnikiem okazał się być podinsp. Rafał Frenkiel z KPP w Ostródzie. W 146 minut przebiegł on 9 okrążeń wokół jeziora Sajmino. Drugie miejsce zajął asp. Michał Przybyłek z KP w Morągu, który odstawał od poprzednika jedynie o kilka minut. Trzecie miejsce przypadło funkcjonariuszowi z KPP w Ostródzie mł. asp. Marcinowi Brzózka. On także pokazał swoją dobrą formę i z czasem 135 minut pokonał 8 okrążeń dookoła jeziora.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz medalami, które na zakończenie wręczył im Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie. Zwycięzca otrzymał statuetkę oraz puchar, który trafi do wydziału kryminalnego, gdzie na co dzień funkcjonariusz pełni służbę. Za trzy pierwsze miejsca zostały przewidziane także nagrody finansowe.

Dzięki takim zawodom policjanci nie tylko sprawdzają swoje umiejętności sportowe ale także propagują aktywność fizyczną i promują zdrowy i aktywny wypoczynek.

Źródło: Gazeta Olsztyńska