Nasi piłkarze w weekend wygrali tylko dwa z siedmiu meczów ligowych

2017-09-04 07:48:40(ost. akt: 2017-09-04 11:58:24)
W Ględach miejscowy Jastrząb przegrał z LKS Tyrowo

Autor zdjęcia: Archiwum

Oby jak najmniej takich weekendów w wykonaniu piłkarzy z naszego regionu. W III lidze po dwóch dziwnych bramkach w Nowym Mieście Lubawskim przegrał Sokół Ostróda. Przegrały też nasze ekipy w IV lidze i okręgówce. Jedynie A-klasowicze - LKS Tyrowo i Grunwald Gierzwałd - cieszyli się ze zwycięstw.
W 6. kolejce spotkań III ligi piłkarze ostródzkiego Sokoła gościli na boisku Finishparkietu Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim. I gdyby po tym meczu liczyły się noty za styl te zapewne znacznie wyższe uzyskaliby ostródzianie. Paradoksalnie goście prowadzili grę i lepiej prezentowali się na nowomiejskim stadionie. Jednak w piłce nożnej nie liczy się styl, ale to co wpadnie do sieci czyli skuteczność.

W tym drugim elemencie piłkarskiego abecadła lepsi byli piłkarze, którym bardzo pomocny był bramkarz Sokoła Maciej Bąbel. Szczególnie przy pierwszej bramce z 25. min piłka dość długo leciał z ponad 30 metrów, a golkiper ostródzki zachował się jak przyjmujący w siatkówce, ale piłka odbiła się od niego i nad jego głowa wpadła do bramki. Drugiego gola ostródzianie stracili w końcówce pierwszej połowy po stałym fragmencie gry.

Po przerwie Sokół miał szansę na powrót do gry. jednak w 50. min rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Zalewski.

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Sokół Ostróda 2:0 (2:0)

1:0 - (25), 2:0 - (42)

W IV lidze czwartej trzeci raz z boiska pokonaniu zeszli piłkarze Tęczy Miłomłyn. Miłomłynianie na próżno przejechali kawał drogi na mecz z Romintą Gołdap. I chyba przez pierwszy kwadrans zostali jeszcze w busie, bo w tym czasie stracili pierwszego gola. Niestety beniaminek z Miłomłyna nie odrobił strat, mało tego w 65. min Rominta ustaliła wynik spotkania na 2:0.
Po 5 kolejkach Tęcza zajmuje 11. miejsce.

Rominta Gołdap - Tęcza Miłomłyn 2:0 (1:0)

W grupie 2 klasy okręgowej reprezentanci gminy Ostróda gościli na terenie gminy Iława. Niestety gospodarze byli mało gościnni. W Rudzienicach Czarni podejmowali Kormorana Zwierzewo. Zwierzewianie słabo zaczęli mecz, ponieważ już w 6. min przegrywali. Po godzinie rywalizacji stan rywalizacji wyrównał Kamil Maliszewski. Ale w tym dniu więcej szczęścia mieli Czarni, którzy wygrali 2:1. Po 5 kolejkach Kormoran zajmuje 6. miejsce.

Czarni Rudzienice - Kormoran Zwierzewo 2:1 (1:0)
1:0 - (6), 1:1 - Maliszewski (60), 2:1 - (71)

Płomień Turznica został rozjechany na zielonym lotnisku iławskiego Jezioraka. Iławianie prezentowali się lepiej piłkarsko, ale do przerwy tylko raz pokonali bramkarza z Turznicy. W drugiej połowie liderzy z Iławy podkręcili tempo gry i strzelili jeszcze trzy gole. Po porażce z Jeziorakiem Płomień zajmuje 7. miejsce.

Jeziorak Iława - Płomień Turznica 4:0 (1:0)
1:0 - (17), 2:0 - (57), 3:0 - (72), 4:0 - (90+1)

W klasie A lepiej poszło piłkarzom z naszego regionu. W grupie 2 w Ględach w derbach powiatu ostródzkiego zmierzył się z LKS Tyrowo. Dla gości najtrudniejszym rywalem była chyba murawa, która zdecydowanie ułatwiała bronienie się. Nic to jednak dla tyrowian, którzy pewnie wygrali 5:1 (gole: J. Bojarowski, Froehlich, Rawdonis, Różycki, Gęstwicki).

W grupie 3 wciąż bez punktu pozostaje Warmiak Łukta. Tym razem Warmiacy dostali lanie w Jonkowie, gdzie przegrali z miejscowym GLKS 1:10.

Drugi i ostatnie zwycięstwo reprezentanci naszego regionu odnieśli w grupie 4. We Frygnowie nasz jedynak Grunwald Gierzwałd podejmował Lidera Złotowo. Grunwald wygrał 3:0 i po 3 kolejkach zajmuje 3. miejsce.