Piłkarski weekend - emocje w Ostródzie, Miłomłynie i Zwierzewie

2017-08-25 13:12:15 (ost. akt: 2017-08-25 14:12:18)
Piłkarze Sokoła ostatnio przegrali w Morągu, w sobotni wieczór czekamy na drugie ligowe zwycięstwo w sezonie 2017/2018

Piłkarze Sokoła ostatnio przegrali w Morągu, w sobotni wieczór czekamy na drugie ligowe zwycięstwo w sezonie 2017/2018

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kibice piłkarscy z naszego regionu nie będą się nudzić w sobotę i niedzielę. Aż sześć meczów będą mieli do obejrzenia w Ostródzie i okolicznych miejscowościach. W sobotni wieczór (godz. 19.45) o drugie ligowe zwycięstwo postarają się piłkarze Sokoła Ostróda.
W III lidze piłkarze Sokoła spisują się lepiej niż w analogicznym okresie poprzedniego sezonu. Przed rokiem po 4 kolejkach podopieczni Karola Szwedy mieli na koncie zaledwie 1 punkt. Teraz jest lepiej, ponieważ po 4 meczach w dorobku ostródzian są trzy punkty.

W sobotę (26 sierpnia) trzecioligowcy z Ostródy rozegrają mecz 5. kolejki. Na własnym stadionie o godz. 19.45 zmierzą się z Ursusem Warszawa. W poprzednim sezonie zespół ze stolicy wygrał w Ostródzie 1:0, a w rewanżu górą był Sokół, który zwyciężył 2:1. Kibice ostródzcy zapewne liczą na rehabilitację za ostatnią porażkę z Kaczkanem Huraganem Morąg w powiatowych derbach. Dlatego wszystkich fanów zapraszamy w sobotni wieczór na stadion przy ul. 3 Maja. Bilety w cenach: 12 zł (normalny), 8 zł (ulgowy), 4 zł (kobiety).

Wcześniej, bo w sobotę o godz. 16, walkę o kolejne punkty w IV lidze rozpoczną piłkarze Tęczy Miłomłyn. Miłomłynianie w trzech meczach zdobyli 6 punktów i zajmują 6. miejsce. Podczas 4. kolejki spotkań w Miłomłynie zagra Mrągowia Mrągowo. Trzy punkty są w zasięgu "tęczowych", a każda zdobycz punktowa przyda się beniaminkowi w trudnej walce o utrzymanie. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ na pierwszym zwycięstwie będzie zależało Mrągowii, która do tej pory wywalczyła trzy remisy. Kibicom polecamy mecz w Miłomłynie, bo wśród posiadaczy rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Bilety w cenie 5 zł.

Piłkarska sobota emocjonująco zapowiada się też na boiskach w gminie Ostróda. Do Zwierzewa na mecz grupy 2 klasy okręgowej przyjedzie lider, beniaminek, a przede wszystkim główny kandydat do awansu Jeziorak Iława. Spotkanie Kormorana z iławianami rozpocznie się o godz. 17. O tej samej porze na boisko w Tyrowie wybiegną piłkarze miejscowego LKS i Syreny Młynary w meczu o mistrzostwo grupy 2 klasy A. Czekamy na pierwsze punkty tyrowian.

Kolejne emocje piłkarskie czekają już w niedzielę (27 sierpnia). Na 4. kolejkę spotkań grupy 2 klasy okręgowej zapraszamy do Turznicy. Tam dojdzie do starcia beniaminków Płomienia i Dębu Kadyny. Obie ekipy przegrały w ostatniej kolejce i jedno jest pewne, w niedzielę na pewno któraś zapunktuje. Początek meczu w Turznicy o godz. 16.

A w niedzielę o godz. 14 zapraszamy na boisko A-klasowego Warmiaka Łukta, którego piłkarze w meczu o mistrzostwo grupy 3 zmierzą się z MKS Jeziorany.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5