Piotr Łukasik i Marcin Ociepski zwycięsko zaczęli Plaża Open 2017

2017-07-03 07:55:37(ost. akt: 2017-07-03 08:14:42)
Marcin Ociepski (z lewej) i Piotr Łukasik po pierwszym turnieju liderzy cyklu Plaża Open 2017

Autor zdjęcia: Archiwum

W Gdańsku zainaugurowany został cykl turniejów kwalifikacyjnych do finału mistrzostw Polski Plaża Open 2017 w siatkówce plażowej. Na gdańskiej plaży rewelacyjnie spisali się zawodnicy Proskos Team Piotr Łukasik i Marcin Ociepski. Para ze Starych Jabłonek i Ostródy zajęła 1. miejsce.
Siatkarze Proskos Team podczas turnieju inaugurującego tegoroczny cykl Plaża Open potwierdzili swoją wysoką dyspozycję. Wcześniej bowiem triumfowali podczas Bella Plaży Gotyku w Toruniu oraz na nocnych zmaganiach w Białymstoku.

Na plaży w Gdańsku para reprezentująca Ostródę i gminę Ostróda z siłą zimnego nadmorskiego wiatru przeszła przez turniejową rywalizację. Pierwsze trzy pojedynki Łukasik i Ociepski wygrali bez straty seta i awansowali do półfinału. I dopiero podczas półfinałowego starcia plażowicze ze Starych Jabłonek i Ostródy trochę więcej czasu spędzili na boisku. Pojedynek z Jędrzejem Brożyniakiem i Piotrem Janiakiem zaczęli od porażki w pierwszym secie. I lepiej było nie drażnić faworytów, którzy kolejne dwie półfinałowe partie pewnie wygrali, a cały pojedynek 2:1 (-18, 15, 12).

W finale na Łukasika i Ociepskiego czekała para Bartłomiej Dzikowicz/Adam Parcej. Pierwszy set bez historii, nasi siatkarze w ekspresowym tempie wygrali do 10. W drugiej partii rywale na różne sposoby starali się przeszkodzić, zmieniali ustawienia, próbowali atakować z drugiej piłki. Ale nie pomogło. Jedynie przedłużyło to "wykonanie wyroku". Dzikowicza i Parceja "skończył" Łukasik, który został wybrany MVP turnieju.