Licealiści z Kędzierzyna wygrali 16. Licealiadę w Ostródzie [zdjęcia]

2017-06-20 10:39:15 (ost. akt: 2017-06-20 10:48:21)
Trzynaście drużyn wystąpiło w krajowym finale 16. Licealiady w Ostródzie

Trzynaście drużyn wystąpiło w krajowym finale 16. Licealiady w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Trzynastu spośród szesnastu mistrzów wojewódzkich szkół ponadgimnazjalnych przyjechało do Ostródy na 16. krajowy finał Licealiady w siatkówce. Trudy trzydniowej rywalizacji najlepiej znieśli siatkarze I LO Kędzierzyn Koźle.
Najlepsi przedstawiciele siatkówki w wydaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych stawili się w Ostródzie na krajowym finale 16. edycji Licealiady. Przez trzy dni trzynaście drużyn rywalizowało na parkietach dwóch hal Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Od początku za faworytów turnieju uznawani byli siatkarze reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza Kędzierzyn-Koźle. W tamtejsza ZAKSA to mistrz Polski seniorów. A że szlachectwo zobowiązuje, to młodzież wzięła przykład ze starszych kolegów. Młodzi kędzierzynianie w Ostródzie byli poza zasięgiem rywali. Dowodem na to był finałowy pojedynek, w którym zmierzyli się mistrz Polski i wicemistrz w tej kategorii wiekowej. Niespodzianki nie było, siatkarze z Kędzierzyna 3:1 (16, 21, -20, 18) pokonali ekipę LO 1994 Warszawa. Trzecie miejsce zajęli siatkarze z Zespołu Szkół Sportowych Nr 72 Warszawa.

- Od lat organizujemy ten turniej i z każdym rokiem jest coraz lepiej – powiedział Marek Dudka, organizator 16. Licealiady w Ostródzie. - Pod względem sportowym gościliśmy absolutny krajowy top w tej kategorii wiekowej i już w meczach finałowych można było obejrzeć kawał dobrej siatkówki.

Jak na każdym tego typu turnieju były wyróżnienia indywidualne: najlepszy atakujący – Adam Lorenc (Kędzierzyn-Koźle); najlepszy przyjmujący – Jan Gawryś (Warszawa); najlepszy rozgrywający – Maciej Walasek (Warszawa); MVP 16. Licealiady – Marcin Krawiecki (Kędzierzyn-Koźle).2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5