Giennadij Kamielin będzie trenerem piłkarzy ręcznych Orkana Ostróda

2017-05-25 07:59:14(ost. akt: 2017-05-25 08:15:14)
Giennadij Kamielin przez cały sezon obserwował mecze Orkana w Ostródzie, tak że wie ile czeka go pracy

Giennadij Kamielin przez cały sezon obserwował mecze Orkana w Ostródzie, tak że wie ile czeka go pracy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sezon się jeszcze nie skończył, a II-ligowy Orkan odpalił pierwszą petardę transferową. Bez względu na to czy ostródzianie w sobotę wywalczą awans do I ligi nowym szkoleniowcem naszych szczypiornistów zostanie Giennadij Kamielin, który ostatnio pracował w I-ligowej Warmii Olsztyn.
W sobotę (27 maja) rozstrzygnie się sprawa awansu do I ligi piłkarzy ręcznych. Orkan Ostróda w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegra rewanżowy mecz barażu z AZS UW Warszawa. Sobotni pojedynek rozpocznie się o godz. 19.30. Pierwsze starcie obu zespołów zakończyło się remisem 25:25, tak że przed rewanżem awans pozostaje sprawą otwartą.

Tymczasem, nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcia, ostródzki klub podpisał kontrakt z nowym trenerem. Zostanie nim Giennadij Kamielin. 70-letni szkoleniowiec przez ostatnie dwa sezony prowadził I-ligową Warmię Olsztyn.

- Nie było żadnej propozycji ze strony Warmii, dlatego odchodzę z Olsztyna - powiedział Kamielin w rozmowie z Gazetą Olsztyńską - Ofertę pracy złożył mi natomiast Orkan, ja nie odmówiłem, więc idę do Ostródy.

Nowy szkoleniowiec pracę w ostródzkim klubie podejmie bez względu na to czy Orkan w sobotę wywalczy awans do I ligi.

- Wszystko jest możliwe - dodał dotychczasowy trener Warmii. - Jak się nie uda, to zbieramy się, gramy w II lidze i spokojnie szykujemy się do awansu za rok. A jak wyjdzie już teraz, to wszyscy w Ostródzie się z tego ucieszą, że już jest ta I liga. I będą derby z Warmią.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5