Młodzież odwiedziła swoich przyjaciół w niemieckiej Ostródzie

2017-05-05 11:53:17 (ost. akt: 2017-05-05 12:04:46)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie jak co roku byli na wymianie szkolnej w Osterode am Harz w Niemczech.
22 kwietnia 2017 r. o godz. 23:00 grupa uczniów LO Nr I w Ostródzie wyruszyła po opieką pań E. Damasiewicz-Szymańskiej i G. Naworskiej do zaprzyjaźnionego Tilman-Riemenschneider-Gymnasium w Osterode am Harz. W drodze do Osterode grupa zatrzymała się w Berlinie, by zobaczyć znane zabytki stolicy Niemiec, wstąpić do Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds i poznać mroczną historię Berlina w domu strachów Dungeon.

Późnym popołudniem uczniowie dotarli do Osterode am Harz, gdzie ich niemieccy partnerzy razem z rodzicami czekali na gości z Polski.
Po serdecznym powitaniu uczniowie „Bażyniaka” rozpoczęli swój tygodniowy pobyt w naszym mieście partnerskim.

W poniedziałek 24 kwietnia 2017r. polsko – niemiecką grupę uczestników wymiany przywitała dyrektor szkoły, pani Thiele. Zaproszony na spotkanie burmistrz Osterode am Harz, pan Klaus Becker, wyraził ogromną radość z trwającej już 24 lata wymiany szkolnej, podkreślając jej znaczenie w procesie jednoczenia Europy. Potem były występy uczniów Tilman-Riemenschneider-Gymnasium oraz gry i zabawy integracyjne dla polsko-niemieckiej grupy. Po południu cała grupa pojechała do Getyngi – pobliskiego miasta uniwersyteckiego.

We wtorek uczestnicy wymiany zwiedzili kopalnię srebra Lautnethals Glück a potem pojechali do miejscowości Hahnenklee na letni tor saneczkowy. Kolejny dzień to realizacja projektów: historycznego w muzeum miasta Osterode
i fotograficznego w szkole.

W czwartek był wyjazd do Heide-Parku – parku rozrywki, a wieczorem wspólne chwile przy muzyce.
Piątek był ostatnim dniem wymiany. Grupa polsko – niemiecka spędziła przedpołudnie w Hildesheim, w muzeum im. Römer-Pelizaeus. Najpierw było zwiedzanie wystawy etnograficznej a potem realizacja związanego z nią projektu.
W poniedziałek, 8.05.2017, rozpocznie się drugi etap wymiany, teraz już w Ostródzie.
G. Naworska


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. swieto sie skonczylo a na #2238103 | 5.172.*.* 5 maj 2017 15:06

    kilinskiego flagi nie pozdejmiowane ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5