Tydzień językowy w Bażyniaku

2017-04-05 07:24:47 (ost. akt: 2017-04-04 13:31:49)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Tydzień języków obcych już za nami. Od 24 do 28 marca 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie „bawili się językowo”.
Przez cały tydzień zostały zorganizowane różne konkursy mające na celu stworzenie klimatu sprzyjającego nauce języków obcych oraz zachęcenie do posługiwania się językami obcymi w bardzo różnych sytuacjach: począwszy od tych codziennych a skończywszy na recytacji w języku literackim. Była też szansa na pogłębienie wiedzy na temat krajów niemiecko i angielskojęzycznych.

Pierwszego dnia odbywał się konkurs gramatyczno-leksykalny z angielskiego
i niemieckiego. Następnego dnia jury wysłuchało uczestników konkursu recytatorskiego i piosenki obcojęzycznej, a zmagania konkursowe zakończyliśmy quizem o krajach angielsko i niemieckojęzycznych.

W piątek podsumowaliśmy wszystkie zmagania i uhonorowaliśmy nagrodami zwycięzców, podczas apelu szkolnego. Ogromne uznanie należy się uczestnikom ale przede wszystkim uczennicy kl. II C2 Ani Skwierawskiej, która jest pomysłodawczynią i organizatorką tego przedsięwzięcia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
J. Demczuk


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5