Wychowanek Ostródzianki Ostróda czwartym szachistą w Polsce

2017-03-31 12:24:49(ost. akt: 2017-04-01 08:41:45)
Aleksander Miśta zajął 4. miejsce w szachowych mistrzostwach Polski

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Aleksander Miśta, wychowanek Ostródzianki Ostróda, obecnie reprezentujący Miedź Legnica otarł się o podium mistrzostw Polski seniorów, które zakończyły się w Warszawie. Pochodzący z Ostródy szachista na rozkładzie pokonanych miał mistrza kraju, a nie zdobył medalu.
Zanosiło się, że marzec będzie mega udany dla Aleksandra Miśty. Wychowanek Ostródzianki na początku miesiąca został indywidualnym mistrzem Polski w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych), gdzie m.in. okazał się lepszy od wielokrotnego triumfatora Kacpra Pioruna.

Podczas trwających przez 10 dni szachowych mistrzostw Polski w Warszawie pochodzący z Ostródy szachista od początku do 8. rundy był na miejscu medalowym, zajmował bowiem 2. lokatę.

- Było naprawdę dobrze, po drodze pokonałem nawet późniejszego mistrza Polski Kacpra Pioruna, była to jego jedyna porażka w turnieju - mówi Aleksander Miśta.

Niestety po dobrych siedmiu rundach kolejna okazała się fatalna w skutkach. Miśta zmierzył się z Jackiem Tomczakiem i ta gra zakończyła się porażką pierwszego arcymistrza na Warmii i Mazurach. Myśląc o zdobyciu przynajmniej brązowego medalu wychowanek Ostródzianki musiał wygrać. Ta sztuka nie udała się, w 9. rundzie Miśta zremisował i ostatecznie zajął najbardziej nielubiane przez sportowców 4. miejsce.

- Jest to mój drugi wynik w dotychczasowej karierze, ponieważ w 2009 roku byłem brązowym medalistą mistrzostw Polski - dodaje A. Miśta. - Pozytywem jest fakt, że czwarte miejsce gwarantuje mi automatyczny start w przyszłorocznych mistrzostwach Polski.