Warszawskie Metro poza zasięgiem kadetów SMS Ostróda

2017-03-11 17:33:49(ost. akt: 2017-03-11 17:38:44)
Kadeci SMS Ostróda w niedzielę zagrają o 3. miejsce turnieju ćwierćfinałowego MP

Kadeci SMS Ostróda w niedzielę zagrają o 3. miejsce turnieju ćwierćfinałowego MP

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kadeci ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie zagrają w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. Tej szansy pozbawili ich kadeci z Metro Warszawa, którzy pokonali ostródzian w czterech setach. SMS w niedzielę o godz. 11 zagra o 3. miejsce.
Własna hala i głośny doping kibiców okazały się niewystarczające do pokonania siatkarzy ze stolicy. W meczu o wejście do najlepszej dwójki ćwierćfinału mistrzostw Polski rozgrywanego w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego kadeci SMS trafili na faworyta tego turnieju Metro Warszawa.

Lokalni fachowcy od młodzieżowej siatkówki wieszczyli, że po trzech setach będzie po meczu, bo warszawianie rozgromią podopiecznych Jakuba Michalaka. Tymczasem nie taki diabeł straszny jak go malują. Wprawdzie pierwszego seta Metro rozstrzygnęło na swoją korzyść, ale w drugim secie ostródzcy kadeci postawili się i wygrali na przewagi. Ten zryw gospodarze przypłacili dość łatwymi porażkami w kolejnych partiach i do niedzielnego finału awansowali siatkarze z Warszawy.

W drugim meczu półfinałowym ćwierćfinału MP w Ostródzie Absolwent Olsztyn był o krok od sprawienia niespodzianki w starciu z Trójką Nakło. Olsztynianie byli pierwszym zespołem, który urwał seta, a nawet dwa ekipie Nakła. Jednak w tie breaku nie dał rady i w niedzielnym meczu o 3. miejsce zagrają ekipy z Warmii i Mazur (początek meczu w hali OCSiR przy Piłsudskiego o godz. 11).

Wyniki półfinałów: Metro Warszawa - SMS Ostróda 3:1 (19, -24, 16, 15), Absolwent Olsztyn - Trójka Nakło 2:3 (18, -14, 21, -13, -9) .

Na finałowy mecz ćwierćfinału MP kadetów Metro – Trójka zapraszamy w niedzielę na godz. 13.30 do hali OCSiR przy ul. Piłsudskiego.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5