Mega integracja przyjaciół Akademii Piłkarskiej Ostróda [zdjęcia]

2017-02-13 13:26:17 (ost. akt: 2017-02-14 11:58:15)
Podczas Balu Przyjaciół AP Ostróda odbyła się licytacja, z której zbiórka zasili konto akademii

Podczas Balu Przyjaciół AP Ostróda odbyła się licytacja, z której zbiórka zasili konto akademii

Autor zdjęcia: Studio Transvimed

Pierwszy Bal Przyjaciół Akademii Piłkarskiej Ostróda został zorganizowany naprędce, ale okazał się imprezą trafioną w dziesiątkę. W sali Barbarossa w podostródzkim Grabinku spotkali się ci, którym leży na sercu dobro ostródzkiego futbolu w wydaniu młodzieżowym.
Akademia Piłkarska Ostróda na sportowym rynku Warmii i Mazur funkcjonuje dość krótko, bo dopiero od kwietnia 2016 roku. Powstała jednak na podwalinach stowarzyszenia ostródzkiego Don Bosco, które ponad 10 lat działało na rynku piłkarskim.

Nowe stowarzyszenie działające pod szyldem AP Ostróda, radzi sobie świetnie i jest organizacją piłkarską skupiającą największą liczbę dzieci z Ostródy. W klubowych strukturach w tej chwili zrzeszonych jest ponad 240 młodych ostródzkich adeptów piłkarstwa.

Kolejnym krokiem włodarzy klubu była organizacja balu charytatywnego.

- To fajna inicjatywa, którą zrealizowaliśmy w iście ekspresowym tempie, miała charakter integracyjny i charytatywny - mówi Grzegorz Kowalewski, prezes AP Ostróda. - Zbiórka uzyskana podczas aukcji przerosła nasze oczekiwania, bo goście "poszli" solidnie w licytacji. Ale to fajnie, ponieważ są to dodatkowe środki, które przeznaczymy na działalność akademii.

Podczas pierwszego Balu Charytatywnego Przyjaciół Akademii Piłkarskiej Ostróda bawiło się grubo ponad 100 gości. Kolejny bal już za niespełna rok.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5