Puchar R-GOL pojechał do Wikielca, drugi był Sokół Ostróda

2017-01-15 15:10:58 (ost. akt: 2017-01-15 15:25:57)
Piłkarze Sokoła Ostróda w turnieju o puchar R-GOL zajęli 2. miejsce

Piłkarze Sokoła Ostróda w turnieju o puchar R-GOL zajęli 2. miejsce

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrany został turniej piłkarski o puchar R-GOL, w którym rywalizowali zawodnicy z rocznika 2009. Pod dachem OCSiR najlepsi byli mali piłkarze z Wikielca, którzy w finałowej potyczce ograli Sokoła Ostróda.
W turnieju zorganizowanym przez ostródzką Akademię Piłkarską wystartowało 10 drużyn. Wśród uczestników w niektórych zespołach jak równy z równym z chłopcami rywalizowały dziewczęta.

Najlepiej w hali OCSiR spisali się 8-latowie z Wikielca, których trenerem jest Remigiusz Sobociński. Mali piłkarze spod Iławy byli poza zasięgiem wszystkich przeciwników.

Przez fazę grupową zespół z Wikielca przeszedł jak burza, wygrał wszystkie spotkania bez straty gola. Podopieczni Sobocińskiego zajęli 1. miejsce w grupie z bilansem bramkowym 23:0. Bramkarz Wikielca niepokonany był do meczu finałowego. Pierwsi i ostatni bramkę ekipie GKS strzelili 8-latkowie z ostródzkiego Sokoła. Niestety okazało się to za mało na wygranie turnieju. Małe Sokoły, których trenerem jest Andrzej Burchart, przegrali 1:3 i zajęli bardzo dobre 2. miejsce. Turniej o puchar R-GOL na 3. miejscu zakończyli piłkarze Wkry Działdowo.

Królem strzelców turnieju R-GOL został Oliwier Szkamelski (GKS Wikielec), a najlepszym bramkarzem wybrany został Jan Licznerski (AP I Ostróda).2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5