Wicemistrzowie Polski z Elbląga jeszcze za silni dla Orkana

2016-12-13 09:49:35(ost. akt: 2016-12-13 09:55:47)
Juniorzy Orkana Ostróda są wicemistrzami województwa i powalczą w kolejnej fazie mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Juniorzy ostródzkiego Orkana meczem w Elblągu zakończyli rozgrywki ligi wojewódzkiej. Elbląskie Truso, które w poprzednim sezonie zdobyło wicemistrzostwo Polski, odniosło pewne zwycięstwo. Ostródzianie zajęli 2. miejsce i powalczą w kolejnej fazie mistrzostw kraju.
Juniorzy z Elbląga to absolutny krajowy top w tej kategorii wiekowej. W poprzednim sezonie tylko jedną bramką przegrali walkę o mistrzostw Polski z Vive Kielce. Zatem nie jest dziwne, że zespół ten był zdecydowanym faworytem rozgrywek ligowych, w których m.in. występował Orkan.

Mecz kończący rozgrywki ligi wojewódzkiej juniorów ostródzianie rozegrali w Elblągu. I początek podopieczni Artura Lipki mieli całkiem przyzwoity, ponieważ prowadzili przez pewien czas różnicą dwóch goli. Jednak po 20 minutach elblążanie podkręcili tempo i na przerwę schodzili prowadząc 19:11.

W drugiej połowie przez pewien czas oba zespoły grały punkt za punkt. Do momentu, kiedy gospodarze mieli serię sześciu celnych rzutów z rzędu i ponownie zwiększyli przewagę.

Ostródzianie rozgrywki ligi wojewódzkiej zakończyli na 2. miejscu i po nowym roku zagrają w kolejnej fazie rywalizacji o mistrzostwo Polski.

• Truso Elblag – Orkan Ostróda 36:24 (19:11)
Orkan: Przybyliński, Targin, Buluk 6, Pawłasek 1, Krauzewicz, Malisz, Rogala 4, Zagrajek 7, Przybysz 6, Szczawiński.