Winners, OSP Ostróda i Grunwald prowadzą w ligach siatkówki

2016-12-09 13:45:10(ost. akt: 2016-12-09 14:16:02)
W derbowym pojedynku dwóch SMS-ów lepszy był pierwszy zespół

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Na trzech ligowych frontach w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rywalizują siatkarze amatorzy z Ostródy i okolic. W najwyższej klasie rozgrywkowej od początku prowadzi Winners, którego siatkarze mają na koncie komplet zwycięstw.
Ostróda siatkówką stoi. Do amatorskich rozgrywek zgłosiło się tak dużo drużyn, że pozwoliło to na rywalizację na trzech poziomach ligowych. Wszystko wskazuje na to, że w I lidze o mistrzostwo Ostródy powalczą drużyny Winnersa i SMS I Ostróda. Oba zespoły dotychczas wygrały wszystkie swoje mecze za trzy punkty. Jednak zawodnicy SMS I rozegrali jedno spotkanie mniej, dlatego mają trzypunktową stratę do liderów. A ekipa Winnersa w ostatniej kolejce kolejny komplet punktów wywalczyła w pojedynku z Buder GA. Zaś wiceliderzy w derbowym meczu zmierzyli się z SMS II. Drugi zespół wygrał pierwszego seta i to był koniec niespodziewanych rozstrzygnięć w tym pojedynku. Następne sety padłu łupem SMS I.

Wyniki 5. kolejki I ligi: Libra Brzydowo - Constract Lubawa 3:2 (21, 16, -21, -14, -15), Buder GA - Winners 1:3 (22, -22, -10, -18), SMS II Ostróda - SMS I Ostróda 1:3 (23, -16, -21, -19).

W rozgrywkach II ligi o awans walczy siedem drużyn. Na razie najlepiej spisują się siatkarze OSP Ostróda, który prowadzą w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Leśnikiem.

Natomiast na trzecim froncie zmagań amatorskich w rozgrywkach organizowanych przez OCSiR dominuje Grunwald, który ma pięć punktów przewagi nad zespołem Tomy.