Sportowy weekend w Ostródzie: siatkówka, tenis stołowy i piłka ręczna

2016-11-26 09:10:21(ost. akt: 2016-11-26 09:22:37)
W sobotę o godz. 19.30 w hali OCSiR przy ul. Kościuszki hit II ligi mężczyzn

W sobotę o godz. 19.30 w hali OCSiR przy ul. Kościuszki hit II ligi mężczyzn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kibice sportowi z Ostródy przez weekend nie będą mogli narzekać na nudę. Zacznie się od 2. Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego seniorów i juniorów w tenisie stołowym. Ligowe mecze rozegrają siatkarze i siatkarki SMS Ostróda. A w sobotni wieczór eksplozja emocji, bo w hicie II ligi piłkarzy ręcznych Orkan zmierzy się z MKS Grudziądz.
Sobotnie zmagania sportowców rozpoczną pingpongiści w małej sali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki. Tam o godz. 11 o awans do 2. Grand Prix Polski w turnieju kwalifikacyjnym będą walczyli seniorzy i juniorzy.

Też o godz. 11 fani siatkówki mogą wybrać się do hali Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Staszica. Tam drużyny SMS Ostróda i Chemika Olsztyn zmierzą się ze sobą w meczu ligi wojewódzkiej kadetów.

Jednak najgoręcej będzie w sobotni wieczór w hali OCSiR przy ul. Kościuszki. O godz. 19.30 naprzeciw siebie staną piłkarze ręczni Orkana Ostróda i MKS Grudziądz, które stoczą bój o punkty w meczu 8. kolejki II ligi. Zespół z Ostródy to beniaminek, który po 7 kolejkach z kompletem punktów jest liderem. Zaś szczypiorniści to spadkowicze z I ligi, których celem jest powrót na wyższy szczebel rozgrywek. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Początek o godz. 19.30, wstęp wolny.

Kibice nie będą się też nudzili w niedzielę (27 listopada). O godz. 11 w sali ZSZ im. Staszica przy ul. Wyszyńskiego rozpocznie się mecz ligi wojewódzkiej juniorek w siatkówce. Zmierzą się siatkarki SMS Ostróda i Wilczek Wilkowo.

Sportowe emocje na żywo zakończą w niedzielny wieczór tenisiści stołowi Morlin Ostróda. Awansem rozegrają mecz 9. kolejki LOTTO Superligi. Ostródzianie w hali OCSiR zmierzą się z Palmiarnią Zielona Góra. W zespole gości występuje m.in. najbardziej utytułowany z występujących jeszcze polskich pingpongistów Lucjan Błaszczyk. Początek niedzielnego meczu o godz. 18. Wstęp wolny zapraszamy.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5