Trampkarze AP II Ostróda zwycięsko zakończyli rundę jesienną

2016-11-11 07:45:23(ost. akt: 2016-11-11 08:15:24)
Kacper Sezonienko strzelił cztery bramki w ostatnim jesiennym meczu trampkarzy AP II Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W dużych tarapatach w ostatniej kolejce spotkań II ligi wojewódzkiej trampkarzy była Akademia Piłkarska II Ostróda. Ostródzianie przegrywali już 2:4 z Finishparkietem Nowe Miasto Lubawskie, ale odrobili straty z nawiązką i zwycięsko zakończyli ostatni mecz pierwszej rundy,
Na koniec rundy jesiennej na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja w Ostródzie naprzeciw siebie stanęły dwa najlepsze zespoły. Niepokonani jesienią trampkarze AP II Ostróda podejmowali nowomiejski Finishparkiet.

Początek wydawał się przebiegać zgodnie z planem, ponieważ po trafieniu z rzutu karnego Kacpra Sezonienko ekipa AP II prowadziła 1:0. Ale mocniejsi fizycznie goście przyjechali do Ostródy po zwycięstwo i na pięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadzili 2:1. Jeszcze przed przerwą na 2:2 strzelił Sezonienko, a w ostatniej minucie pierwszej części gry ten sam piłkarz nie trafił w bramkę z drugiego rzutu karnego.

Drugą połowę lepiej rozpoczął Finishparkiet, który po pięciu minutach - rzut karny i strzał zza szesnastki - prowadził 4:2. Ostródzianie znaleźli się w sytuacji w jakiej jeszcze nie byli w tym sezonie. Jednak trener Maciej Czerkawski dokonał kilku zmian w ustawieniu i maszyna AP II zaczęła normalnie funkcjonować na boisku. Ostródzcy piłkarze pokazali charakter i że potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach. Jeszcze dwie bramki strzelił Sezonienki, jedną Szymon Groszkowski i ostródzianie wygrali 5:4.

Trampkarze AP II rundę zakończyli na 1. miejscu i wiosną będą występowali w I lidze wojewódzkiej.

AP II Ostróda - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 5:4 (2:2)
Bramki: Sezonienko 4,Groszkowski