W Brzydowie nakręcili filmik i wygrali konkurs! Szkoła otrzymała sprzęt sportowy

2016-10-17 14:45:31 (ost. akt: 2016-10-17 14:52:40)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

Do Szkoły Podstawowej w Brzydowie (gm. Ostróda) trafił sprzęt sportowy wartości 13 tys. złotych. To nagroda w konkursie „Freakintraining school”!
Taki był szczęśliwy dla uczniów z Brzydowa finał ogłoszonego pół roku wcześniej konkursu organizowanego przez Fit nie Fat.
Szkoły z Warmii i Mazur miały nagrać i zgłosić film o aktywności w ich społeczności, by pokazać jaką radość sprawia im uprawianie sportu. Do konkursu zgłosiło się 21 placówek. Na wniosek sponsora nagrody - firmy Michelin Polska SA w Olsztynie - przyznano dwie nagrody.

Pierwsza nagroda trafiła do szkoły w Brzydowie. W filmie wystąpili uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych. Narratorami byli Michał, uczeń klasy 2b oraz Szymon z klasy Vb. To oni przekonywali, że aktywność w ich szkole to dobra i pełna energii zabawa. I udało się. Druga nagroda trafiła do Zespołu Szkół w Dywitach.

Opłacało się nakręcić dwuminutowy filmik? Na pewno. Do Brzydowa trafił właśnie sprzęt sportowy o wartości 13 tysięcy złotych. A w szczegółach to: drabina sznurowa (1 szt.), skrzynia gimnastyczna drewniana (1 szt.), materac gimnastyczny (5 sztuk), piłki do koszykówki (5 sztuk), piłki do siatkówki (5 sztuk), piłki nożne (5 sztuk), piłki lekarskie (5 sztuk), maty do ćwiczeń (5 sztuk), rower Kettler (1 szt.).


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5