W "Ekonomiku" wybierali samorząd Młodzieżowej Rady Internatu

2016-10-14 10:12:28 (ost. akt: 2016-10-14 10:19:58)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu. Wychowankowie 12 października tłumnie odwiedzili lokal wyborczy wybierając Przewodniczącego oraz członków Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.
Dążenie do rozwoju samorządności i samodzielności życiowej to jedno z głównych powinności wychowawcy względem wychowanka. Samorządność to zasada, według której kształtują się reguły współżycia osób w grupie polegające na posiadaniu i wykorzystaniu uprawnień do podejmowania decyzji wewnątrzgrupowych, solidarnego występowania w sprawie interesów grupowych oraz reprezentowania danej społeczności. Tak mniej więcej wygląda definicja samorządności dla potrzeb pedagogiki.

W myśl tej zasady w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu. Wychowankowie 12 października tłumnie odwiedzili lokal wyborczy wybierając Przewodniczącego oraz członków Zarządu Młodzieżowej Rady Internatu.

Cała społeczność internacka mogła oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata. Głosowanie odbyło się zgodnie z Ordynacją Wyborczą i poprzedzone było kampanią wyborczą oraz oczywiście dobową ciszą wyborczą. Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Internatu został Kacper Szczukowski, Zastępcą Urszula Niedźwiecka, a Sekretarzem Malwina Krajewska.
Gratulujemy, życzymy sukcesów i powodzenia w reprezentowaniu całej społeczności internackiej.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5