Juniorki SMS Ostróda brązowymi medalistkami mistrzostw Polski

2016-07-14 12:27:12(ost. akt: 2016-07-14 12:48:23)
Siatkarki SMS Ostróda wywalczyły w Częstochowie brązowe medale

Siatkarki SMS Ostróda wywalczyły w Częstochowie brązowe medale

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Częstochowa okazała się szczęśliwa dla zawodniczek SMS Ostróda. Marta Kosobucka i Kinga Legieta rozegrały tam turniej życia. Podczas mistrzostw Polski juniorek w siatkówce plażowej wywalczyły brązowy medal.
Po pierwszym dniu mistrzowskiej rywalizacji pod Jasną Górą wydawało się, że siatkarki plażowe ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego są skazane na złoty medale. Podopieczne Michała Michalaka w efektownym stylu awansowały do półfinału, wygrywając trzy mecze w stosunku 2:0.

Przed czwartkowym meczem półfinałowym para SMS Ostróda czekała na rywala, który po jednej porażce do półfinału przebijał się z prawej strony turniejowej drabinki. Rywalki pary Kosobucka/Legieta miały za sobą poranną grę kwalifikacyjną i dobrze rozgrzane poradziły sobie z ekipą SMS. Nasze siatkarki przegrały 0:2.

- Niestety nie udało się utrzymać dyspozycji z pierwszego dnia, dziewczyny popełniły zbyt dużo własnych błędów i głównie dlatego musiały uznać wyższość rywalek - skomentował trener Michalak.

Ale już w meczu o 3. miejsce wszystko wróciło do normy. Kosobucka i Legieta wygrały finał pocieszenie 2:0 i z Częstochowy wrócą z brązowymi medalami.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5