Nasi mistrzowie Europy rajd na Węgrzech zakończyli na 2. miejscu

2016-06-06 14:00:09 (ost. akt: 2016-06-06 14:47:49)
Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na Węgrzech miała sporo przygód

Załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team na Węgrzech miała sporo przygód

Autor zdjęcia: Łukasz Pączkowski/offroadSPORT

Na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz T1 załoga Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zakończyła rajd 5. Várfürdő Kupa Végrehajtás w Gyuli na Węgrzech. Zwyciężył Miroslav Zapletal z Bartoszem Momotem.
Rajd w Gyuli zaliczany był do Mistrzostw Europy Centralnej (FIA CEZ). Do pokonania kierowcy mieli 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 370 km. Po prologu załoga zamieszkująca Florczaki w gminie Łukta zajmowała 1. miejsce. Jednak po trzech dniach ścigania załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team w klasyfikacji generalnej zajęła dobre 2. miejsce. W trzecim dniu rywalizacji nie udało się odrobić strat do prowadzących Czech, mimo że Łukaszewski i Duhanik wygrali jeden odcinek specjalny.

- W trzecim dniu wszystkie odcinki przejechaliśmy równym tempem. Było naprawdę ślisko, a takie warunki lubimy. Podczas drugiej pętli było jednak sucho i jazda była inna. Jesteśmy zadowoleni z drugiego miejsca. Dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym sympatykom – mówi Marcin Łukaszewski.

Team offroadSPORT otrzymał również specjalną nagrodę za najbardziej spektakularną jazdę przyznawaną w drodze głosowania przez kibiców i zespoły rajdowe biorące udział w rajdzie.

W klasyfikacji mistrzostw prowadzi załoga Zapletal/Momot przed aktualnymi mistrzami - Łukaszewskim i Duhanik. Trzecią lokatę zajmują Piotr Białkowski z Arturem Kołodziejem.

Kolejnym rajdem, w którym weźmie udział załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team będzie Baja Czarne, który rusza się w najbliższy piątek 10 czerwca.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5