Młodzicy ostródzkiego Don Bosco wicemistrzami województwa

2016-06-05 17:18:28 (ost. akt: 2016-06-05 12:50:04)
Po finałowym meczu wicemistrzowie Warmii i Mazur nie byli w najlepszych humorach

Po finałowym meczu wicemistrzowie Warmii i Mazur nie byli w najlepszych humorach

Autor zdjęcia: Archiwum wmzpn.pl

W Iławie rozegrany został finałowy turniej, kończący walkę młodzików o mistrzostwo Warmii i Mazur w sezonie 2015/2016. Potwierdziło się, że czołową siłą w województwie warmińsko-mazurskim są młodzicy Don Bosco Ostróda, którzy zajęli 2. miejsce.
Mocnym akcentem młodzicy Don Bosco pożegnali się z dotychczasowym szyldem, bo już od przyszłego sezonu będą występowali pod nazwą Akademii Piłkarskiej Ostróda. Jednak w sezonie 2015/2016 podopieczni Macieja Czerkawskiego przez kolejne szczeble grupowych eliminacji spokojnie awansowali aż turnieju finałowego, który w sobotę rozegrany został w Iławie.

Tam w pierwszym etapie rywalizacji trafili do grupy z Mamrami Giżycko, Naki I Olsztyn i Concordią I Elbląg. Pierwszą z wymienionych ekip pokonali 2:0, a drugą 1:0. Nie dali rady młodzikom z Elbląga, z którymi przegrali 0:1. Ale z 2. miejsca awansowali do półfinału, a tam 2:0 pokonali Warmię Olsztyn. Finałowym rywalem ostródzian okazała się... Concordia, która 1:0 wygrała z Jeziorakiem Iława. A że historia czasami lubi się powtarzać, to w finałowej potyczce ekipa Don Bosco znowu przegrała z elblążanami 0:1.

Na pocieszenie piłkarze z Ostródy zgarnęli większość wyróżnień indywidualnych, ponieważ najlepszym bramkarzem turnieju został Oskar Chmielewski, a koronę króla strzelców zdobył Kacper Sezonienko.

A już od piątku (10 czerwca) wicemistrzowie Warmii i Mazur młodzików, już jako AP Ostróda, będą mogli sobie poprawić humory podczas turnieju U-13 Ostróda Cup 2016. Wystąpią tam m.in. Borussia Dortmund, West Bromwich Albion. Oficjalne otwarcie i losowanie grup w piątek w ostródzkim amfiteatrze, następnie do niedzieli zmagania na stadionie przy ul. 3 Maja. Zapraszamy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5