Borussia Dortmund i West Bromwich Albion zagrają w Ostróda Cup 2016

2016-05-27 11:10:44 (ost. akt: 2016-05-27 13:10:52)
Ostróda Cup 2016 potrwa trzy dni od 10 do 12 czerwca

Ostróda Cup 2016 potrwa trzy dni od 10 do 12 czerwca

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

10 czerwca na ostródzkim pięciotysięczniku przy ul. 3 Maja rywalizację rozpoczną 13-latkowie z Polski, Litwy, Niemiec i Anglii podczas Ostróda Cup 2016. Obsada będzie topowa, zagrają m.in. mistrzowie wcześniejszych edycji Borussia Dortmund i West Bromwich Albion.
- Organizowany przez nas turniej z roku na rok zbiera coraz lepsze recenzje i jest znany w Polsce i poza granicami – mówi Maciej Czerkawski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które jest organizatorem Ostróda Cup. - Świadczy o tym fakt, że nie my zapraszamy, ale zainteresowani uczestnictwem sami się do nas zgłaszają. W tym roku obsada jest silna, bo zagrają mistrzowie pierwszej i drugiej edycji, poza tym wystąpią czołowe akademie piłkarskie z naszego kraju. To będą trzy dni dobrego futbolu na europejskim poziomie w wydaniu młodzieżowym.

Zobacz film zapowiadający Ostróda Cup 2016.

Za zamiarem powtórzenia ubiegłorocznego sukcesu przyjeżdżają młodzi piłkarze angielskiego WBA.
- W Anglii nacisk kładziony jest na realizację zadań taktycznych, a nie na wynik – mówi Damian Sasiak, odbywający staż w WBA, który w Ostródzie będzie opiekunem angielskiego zespołu. - Ostróda CUP będzie świetną okazją na sprawdzenie ich umiejętności grania pod presją wyniku, bardzo poważnie traktują ten turniej i przyjeżdżają obronić tytuł. A że turniej ubiegłoroczny zebrał dobre recenzje, to do Ostródy wybiera się też spora grupa rodziców.

Turniej Ostróda Cup 2016 rozegrany zostanie w dniach 10-12 czerwca na stadionie przy ul. 3 Maja. Po raz pierwszy w oficjalnym występie zaprezentują się piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda, który dotychczas występowali pod szyldem Don Bosco.

Oprócz wymienionych wcześniej Borussi i WBA w turnieju zagrają ponadto: litewskie BFA Wilno, FK Silute, angielskie Newport County oraz polskie ekipy: Arka Gdynia, Drukarz Warszawa, FC Wrocław Academy, Jagiellonia Białystok, Kosa Konstancin, Legionovia Legionwo, SMS Łódź, Gol Brodnica, Wisła Kraków, Raków Częstochowa i Akademia Piłkarska Ostróda.

Honorowym patronem turnieju jest burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Zapraszamy do lektury


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5