W Ostródzie juniorzy do niedzieli walczą o tytuły mistrzów Polski

2016-04-28 08:45:57 (ost. akt: 2016-04-28 07:55:36)
W turnieju indywidualnym juniorów najwyższy ranking spośród ostródzian ma Kacper Petaś

W turnieju indywidualnym juniorów najwyższy ranking spośród ostródzian ma Kacper Petaś

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od czwartku do niedzieli (1 maja) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozgrywane są Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów. W drużynówce wystąpi pięciu reprezentantów Warmii i Mazur. Zaś w turnieju indywidualnym powinno zagrać dziewięcioro zawodników z naszego regionu.
Wśród juniorek w drużynówce z numerem 1 rozstawiona jest Jedynka Łódź, posiadająca w swoim składzie dwie najwyżej sklasyfikowane zawodniczki. Do rywalizacji zgłoszone są też dwa zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego - Warmia Lidzbark Warmiński (Ada Górska, Julia Bibik) i Dekorglass Działdowo (Wiktoria Piórowska, Aleksandra Grzebska).
W turnieju drużynowym juniorów pewniakiem do złota wydaje się rozstawiona jako „jedynka” Energa Manekin Toruń z pochodzącym z Warmii i Mazur Tomaszem Kotowskim w składzie. W tej rywalizacji zagrają trzy ekipy z naszego regionu Ostródzianka I Ostróda (Kacper Petaś, Krystian Kawiak, Jacek Barbachowski), Ostródzianka II (Jędrzej Żebrowski, Paweł Michalak, Bartosz Kraszyński) i Mlexer Elbląg (Dominik Grzelak, Radosław Przeździecki, Damian Stalewski).

Do walki o drużynowe mistrzostwo Polski staną po 32 drużyny w turnieju juniorek i juniorów. Finałowe mecze turnieju drużynowego rozegrane zostaną w piątek wieczorem.

Od piątku do niedzieli rozgrywany będzie turnieju o indywidualne mistrzostwo Polski, w którym uczestnicy będą rywalizowali w singlu, deblu i grach mieszanych. Wśród juniorek najwyższy ranking ma Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów), która zagra z nr 1, a listę juniorów otwiera wspomniany wcześniej Kotowski. W rywalizacji juniorów zagra czterech zawodników Ostródzianki (Petaś, Barbachowski, Kraszyński i Kawiak), a ten skład uzupełni Wojciech Chrząszcz (Warmia).

Codziennie zmagania w hali OCSiR startują się od godz. 9. Zapraszamy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5