Zimowy wypoczynek w ostródzkiej Kornelówce

2016-02-01 10:06:01(ost. akt: 2016-02-01 10:20:51)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Przed uczniami jeszcze tydzień zasłużonego wypoczynku, a tymczasem trzydzieścioro dzieci, uczniów klas I- III z SP 6 zwanej „Kornelówką”, korzystało w pierwszym tygodniu ferii z ciekawych form zorganizowanego wypoczynku zimowego. Każdy dzień był pełen niespodzianek.
W poniedziałek dzieci obejrzały w olsztyńskim Multikinie kolejne przygody Alvina. We wtorek szkolna sala zamieniła się w naukowe centrum. Profesor Pytalski z Akademii Nauki w Olsztynie „Fizyka dla Smyka” zaprezentował dwa pokazy naukowe pt. „Dźwięki” oraz „Magnetyzm i jego tajemnice”.

Każde dziecko indywidualnie mogło eksperymentować i obserwować lewitację przedmiotów w polu magnetycznym, koncertować na grających rurkach lub wywoływać burzę w pudełku.

Środa była dniem prawdziwej uczty dla oka i ucha. W Teatrze Lalek w Olsztynie dzieci obejrzały pełen uroku spektakl pt. „Psiakość”. Jest to wzruszająca opowieść o wartościach uniwersalnych: przyjaźni, miłości, nadziei i zaufaniu.

Czwartek miło upłynął w Rodzinnym Centrum Zabaw „Kidz Fun. Ostatniego dnia już od rana wszyscy doskonale bawili się na kręgielni. Po powrocie dzieci kontynuowały współzawodnictwo w szkole. Nad przebiegiem zajęć czuwały opiekunki, p. E. Raczyńska
i p. K. Żeberek.
Krystyna BałachowskaCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ostródzianka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5