"Dreptak" wybrał się na narty na elbląski stok

2016-01-19 18:47:03(ost. akt: 2016-01-19 18:50:32)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Aktywny wypoczynek na powietrzu propaguje Koło Turystyczno – Krajoznawcze „Dreptak“ z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Nareszcie nadeszła zima, która w tym roku dość długo kazała na siebie czekać.
Opiekunowie i miłośnicy Koła w sobotę 16 stycznia próbowali swych umiejętności narciarskich na stoku w Elblągu. Bardziej doświadczenie narciarze relaksowali się zjeżdżając bez trudności, dla początkujących pierwsze zjazdy były bardzo trudne, nierzadko również dość bolesne.
Kandydaci na przyszłych narciarzy nie poddawali się, z uporem trenowali technikę zjazdu i hamowania.

Po wielu próbach, dzięki wskazówkom instruktorskim i godnej podziwu cierpliwości pana Pawła Drobisza technikę hamowania (tzw. pług) opanowali wszyscy. Pozostaje już tylko ćwiczyć nabyte umiejętności. Jak zawsze opłacało się wstać wcześnie rano w sobotę, ażeby spędzić czas z pożytkiem dla ciała i dla ducha.

Taki wysiłek fizyczny był doskonałym relaksem psychicznym i dał poczucie ogromnej satysfakcji. Wszyscy mamy nadzieję, że zima potrwa jeszcze jakiś czas i pozwoli na kontynuację „białego szaleństwa".
Agnieszka Wrzesińska
Joanna Osowiecka

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5