Kadra Polski tenisistów stołowych nowy rok rozpoczęła w Ostródzie

2016-01-05 12:05:09 (ost. akt: 2016-01-05 11:36:30)
Reprezentanci Polski na zgrupowaniu w Ostródzie trenują w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji

Reprezentanci Polski na zgrupowaniu w Ostródzie trenują w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zgrupowaniem w Ostródzie 2016 rok rozpoczęli reprezentanci Polski w tenisie stołowym. Od początku tygodnia biało-czerwoni pod okiem trenerów Tomasza Krzeszewskiego, Tomasza Redzimskiego i Xu Kai trenują w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
Reprezentanci Polski do Ostródy przyjechali na pięciodniowe zgrupowanie. W hali OCSiR dwa razy dziennie, a nawet częściej szlifują formę przed startami, które czekają ich w 2016 roku. A już pod koniec stycznia czekają ich starty w turniejach na Węgrzech i w Niemczech. Jednak najważniejszym celem na ten rok jest uzyskanie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Dzięki wysokim rankingom na listach światowych niemal pewni udziału w sierpniowych igrzyskach mogą być Wang Zeng Yi i Daniel Górak. Żeby obaj reprezentanci Polski pojechali do Rio muszą przynajmniej utrzymać swoje dotychczasowe pozycje w rankingu ITTF. Polacy mają jeszcze szansę na udział w turnieju drużynowym.

- W tej chwili jesteśmy na 12. miejscu na świecie, które daje nam kwalifikację, żeby jednak zakwalifikować drużynę na igrzyska w Brazylii potrzebujemy wysokiego rankingu trzeciego naszego reprezentanta - mówi trener Krzeszewski. - W Ostródzie ciężko pracujemy, jak na każdym zgrupowaniu. Mamy prawie wszystkich kadrowiczów, do których dołączyli też wyróżniający się zawodnicy z młodszych kategorii wiekowych.

Wśród kadrowiczów brakuje Jakuba Dyjasa, który nie mógł stawić się w Ostródzie ze względu na udział w rozgrywkach Bundesligi. Kadrowicze w hali OCSiR będą trenowali do piątku.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5