W sobotę w hali OCSiR Mistrzostwa Polski Północnej w walkach

2015-10-16 19:19:34(ost. akt: 2015-10-16 19:07:54)
W sobotę w hali OCSiR rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Północnej w sztukach walki

W sobotę w hali OCSiR rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Północnej w sztukach walki

Autor zdjęcia: Transvimed

W sobotę w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Północnej w różnych sztukach walki. Do rywalizacji staną m.in. przedstawiciele taekwon-do, karate, MMA czy kick boxingu. Początek o zawodów o godz. 10.
Będzie to kolejna edycja turnieju organizowanego przez Stowarzyszenie Gladius. Dotychczas zawody rozgrywane były pod nazwą Gladius Cup – Ostródzki Festiwal Sztuk Walki i cieszyły dużą popularnością. - Pozwoliło to w tym roku rozbudować je do rangi Mistrzostw Polski Północnej w Taekwon-do Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do – mówi Marcin Dziliński, organizator turnieju. - Idea imprezy pozostała jednak ta sama. Turniej ma formułę otwartą, do startu zaprosiliśmy zawodników ćwiczących we wszystkich ostródzkich sekcjach sztuk walki oraz kluby z innych miast. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedzieli zawodnicy reprezentujący karate, MMA, taekwon-do, tang soo do oraz kick-boxing.

Regulamin zawodów przygotowany przez organizatorów pozwoli najmłodszym wykazać się szybkością, zręcznością, koordynacją czyli cechami rozwijanymi w każdej sztuce walki. Dla starszych przygotowano konkurencje walk i technik specjalnych.

Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem wójta Gminy Ostróda oraz burmistrza Ostródy.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 10, wstęp wolny.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5